Луценко досі не відреагував на заяву про злочин його заступника - Горбатюк

Луценко досі не відреагував на заяву про злочин його заступника - Горбатюк

Ексклюзив
Укрінформ
Генпрокурор Юрій Луценко досі не відреагував на заяву про злочин свого заступника з питань слідства Юрія Столярчука.

Про це повідомив у коментарі Укрінформу керівник Департаменту спецрозслідувань Сергій Горбатюк, який і подав цю заяву.

"Я написав заяву 21 липня. Термін розгляду для заяви про злочин - 24 години. На даний час реакції на неї немає", - сказав він.

Горбатюк уточнив, що у заяві виклав інформацію про систематичне використання Столярчуком своїх повноважень для зміни слідчих підрозділів, аби таким чином усунути слідчих, котрі не виконують вказівки, спрямовані на уникнення відповідальності фігурантами кримінальних справ.

Читайте також: Горбатюк доповів Луценку про злочини його заступника

Керівник Департаменту спецрозслідувань вважає, що дії заступника генпрокурора підпадають під дію ст. 343 ККУ - втручання в діяльність працівника правоохоронного органу з метою прийняття неправомірних рішень. У своїй заяві Горбатюк також апелює до ст. 43 ККУ, відповідно до якої він не може виконувати "злочинні накази" заступника генпрокурора Столярчука.

За словами Горбатюка, саме тому він не передає Головному слідчому управлінню ГПУ дві кримінальні справи щодо голови Апеляційного суду Черкаської області Володимира Бабенка, як того вимагає заступник генпрокурора з питань слідства.

У свою чергу заступник генпрокурора Столярчук поскаржився у Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію прокурорів на невиконання Горбатюком його рішення про передачу зазначених кримінальних справ.

Як повідомляв Укрінформ, Горбатюк під час прес-конференцї в агентстві 27 липня заявив, що протягом останнього року заступник генпрокурора з питань слідства Столярчук забрав у Департаменту спецрозслідувань сім кримінальних проваджень. Серед них - провадження щодо екс-міністра доходів та зборів Олександра Клименка, стосовно суддів Апеляційного суду Києва, а також щодо продажу приміщень МінАПК за часів Олександра Присяжнюка.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-