Порошенко про безвіз для України: Це - повернення до європейського дому

Порошенко про безвіз для України: Це - повернення до європейського дому

Звернення
1486
Ukrinform
Затвердження Радою ЄС безвізового режиму для України є поверненням українців до спільного європейського дому.

Про це йдеться у зверненні Глави держави. 

"Щойно Рада міністрів Євросоюзу схвалила остаточне рішення про надання нам, громадянам України, права на безвізові подорожі. 17 травня у Страсбурзі в приміщенні Європарламенту, як ми домовилися з нашими європейськими друзями, урочисто підпишуть відповідний законодавчий акт. Це, напевно, буде один із найважливіших моїх візитів за три роки служіння на посаді глави української держави", - наголосив Президент.

Як він зазначив, рішення опублікують в Офіційному журналі Союзу – і за двадцять днів по тому воно набуде чинності.

"Приблизно 11 червня 34 європейських країни увімкнуть зелене світло власникам українських біометричних паспортів – для безвізових короткострокових поїздок. Зникнуть черги в посольства та візові центри. Залишиться в минулому виснажлива тяганина із збору паперів. Люди заощадять гроші, які витрачали на консульські збори та послуги посередників", - зазначив Порошенко.

Але, як він відзначив, "безвіз" – це набагато більше, ніж спрощений спосіб виїзду за кордон. Це – гігантський крок до Європи, до утвердження свободи людини і незалежності України.

Як повідомляв Укрінформ, Рада Євросоюзу 11 травня затвердила без обговорення безвізовий режим для України. Далі, за процедурою, 17 травня президент Європарламенту та посол головуючої в Євросоюзі Мальти остаточно підпишуть законодавчий регламент про безвізовий режим для України. У Страсбурзі церемонію підписання документа планує відвідати Президент України Петро Порошенко.

Після опублікування безвізовий режим для українських громадян набуде чинності, як планується, 11 червня. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-