САП оскаржила запобіжний захід Мартиненку

САП оскаржила запобіжний захід Мартиненку

842
Ukrinform
Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) оскаржила рішення слідчого судді Солом’янського суду про обрання запобіжного заходу Миколі Мартиненку у вигляді особистого зобов`язання.

Про це інформує прес-служба відомства.

"Прокурори САП подали до Апеляційного суду міста Київ скаргу на рішення слідчого судді Солом’янського суду від 22 квітня 2017 року про обрання запобіжного заходу Миколі Мартиненку", - йдеться у повідомленні.

САП вимагає скасування рішення суду першої інстанції та постановлення нового рішення, в якому просить обрати підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою 60 діб з альтернативою внесення застави 300 млн грн. У відомстві звернули увагу, що оскаржили короткий текст судового рішення, оскільки повний текст рішення суду буде доступний лише в останній день, коли може бути подана апеляційна скарга.

"З юридичної точки зору обраний запобіжний захід не відповідає ані тяжкості вчиненого злочину, ані заявленим у клопотанні ризикам, які є значно ширшими, ніж було озвучено у засіданні. Прокурори навели приклади по кожному з ризиків, проте цих прикладів значно більше в самому тексті клопотання. Також вся країна могла спостерігати за образливим для органів суду та сторони обвинувачення шоу, яке влаштували політики та окремі особи в залі суду, що є недопустимим та вплинуло на об'єктивність судді. Цим рішенням було фактично легалізовано тиск на суд з боку народних депутатів, як інструмент спонукання до прийняття певного рішення, а точніше обмеження у виборі запобіжного заходу з боку судді", - прокоментував апеляцію очільник САП Назар Холодницький.

Як повідомлялося,  22 квітня 2017 року слідчий суддя Солом'янського районного суду міста Києва відмовив у клопотанні прокурорів САП про обрання запобіжного заходу колишньому народному депутату України Миколі Мартиненку у вигляді тримання під вартою і призначив особисте зобов’язання та особисту поруку на прохання ряду народних депутатів та міністрів.

Досудовим розслідуванням установлено, що в період з 2013 року по 2016 рік злочинною організацією у складі службових осіб ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" (далі – ДП "СхідГЗК"), службових осіб "STEUERMANN Investitions und Handelsgesellschaft mbH" (далі – компанія STEUERMANN), а також групою осіб, які мали контроль над вказаними підприємствами, у тому числі Мартиненком, було вчинено розтрату коштів ДП "СхідГЗК" в розмірі 17,28 млн дол. США шляхом неправомірного укладення та подальшого виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату для ДП "СхідГЗК" через австрійську компанію-посередника STEUERMANN.

У подальшому вказані кошти перераховано з рахунків компанії STEUERMANN на рахунки офшорних компаній "WARGRAVE TRADING LLP" та "DALLAS FUEL SA", після чого керівниками та учасниками злочинної організації обернуто на власну користь.

20 квітня 2017 року детективи НАБУ вручили Мартиненку повідомлення про підозру.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-