Україна хоче об'єднати міжнародні зусилля для протистояння екстремізму

Україна хоче об'єднати міжнародні зусилля для протистояння екстремізму

3309
Ukrinform
Поєднання зусиль ООН і Організації Ісламського співробітництва (ОІС) одразу на кількох напрямах здатні суттєво підвищити ефективність боротьби з поширенням ідеології насильницького екстремізму й тероризму у світі.

Про це заявив у четвер на засіданні Ради Безпеки ООН постійний представник України при Організації Володимир Єльченко, передає власний кореспондент Укрінформу.

"ООН і Організація Ісламського співробітництва можуть мати вигоду з розробки спільних проектів, спрямованих на зміцнення колективного потенціалу держав-членів з метою ефективного реагування на поширення насильницьких екстремістських і терористичних ідеологій", - зазначив у своїй заяві представник України.

У цьому зв'язку він виділив кілька пріоритетів, де співпраця ООН і ОІС могла би досягти найбільшої ефективності. Передусім, за його словами, необхідно консолідувати політичну волю та досвід для виявлення носіїв насильницького екстремізму, в тому числі грубих порушень прав людини, корумпованих інститутів та неефективного врядування.

Український представник також запропонував скоротити можливості для підтримки терористичних угруповань, а також сприяти соціальному розвитку на місцях, повазі верховенства права й прав людини. У цьому ж контексті ООН і ОІС можуть разом розширити глобальний діалог з метою заохочення терпимості й миру.

Крім того, доцільно адресувати міжнародну допомогу державам-членам для посилення протидії ідеологіям насильницького екстремізму й тероризму. До того ж, необхідно заохочувати діяльність місцевих політиків та громадських активістів, які виступають проти поширення такої ідеології. При цьому важливо поширювати правдиву інформацію про цілі екстремізму, зауважив український дипломат.

"Досягнення зазначених цілей потребує консолідації поточних зусиль, а також зміцнення співпраці між усіма зацікавленими сторонами, включаючи уряд, громадянське суспільство і приватний сектор", - наголосив постійний представник України при ООН.

Як раніше повідомляло агентство, Європарламент боротиметься з російською та ісламістською пропагандою.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>