Прикордонники спростовують заяву Лукашенка про потік зброї з України

Прикордонники спростовують заяву Лукашенка про потік зброї з України

Ексклюзив
Укрінформ
Кордон з Білоруссю надійно охороняється, і Держприкордонслужба не фіксує суттєвих потоків вивезення зброї.

Про це у розмові з кореспондентом Укрінформу сказав помічник голови Держприкордонслужби - прес-секретар Олег Слободян, коментуючи висловлювання Президента Білорусі.

"Ми не фіксуємо на даний момент суттєвих потоків вивезення зброї з України. Поодинокі випадки трапляються, але говорити про те, що існують якісь стабільні трафіки чи цілі канали, підстав немає. Слова президента сусідньої держави я не можу коментувати,  але ситуація не має такого масштабного характеру, як ідеться у заяві", - наголосив Слободян.

Він підтвердив свої слова офіційними даними Держприкордонслужби, за якими за 9 місяців на білоруському кордоні прикордонники затримали 49 одиниць зброї. Серед неї 28 одиниць - з Білорусі на в'їзд в Україну та 21 - на виїзд із України. Тобто, пояснив Слободян, з Білорусі ввозилося більше зброї, ніж вивозилось з України. Також було вилучено  242 боєприпаси та  0,5 кг вибухівки, яку ввозили в Україну з Білорусі.

Слободян підкреслив, що, за всіма показниками, зброї вивозили з України менше, ніж за аналогічний період минулого року. За інформацією білоруською сторони, яку вона надає українській в рамках обміну найбільше зброї вони затримали  на кордоні з Литвою - це понад 5 тисяч одиниць зброї, підсумував Слободян.

Сьогодні президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив під час спілкування з представниками засобів масової інформації та блогерами з Росії, що з України в Білорусь йде великий потік зброї. "Ми грудьми закриваємо 1200 кілометрів кордону з Україною, тому що потоком іде зброя, вибухівка. Ми їх уже затримуємо не тільки на кордоні, але й на залізничному вокзалі. Нам дуже непросто", - заявив Лукашенко і додав, що потрібні великі зусилля і витрати, щоб утримувати безпеку на українському кордоні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-