РФ хотіла заблокувати резолюцію ООН підкупом і шантажем - Єльченко

РФ хотіла заблокувати резолюцію ООН підкупом і шантажем - Єльченко

2107
Ukrinform
Офіційна Москва ще задовго до голосування в ООН по Резолюції щодо порушень прав людини в Криму почала активну роботу над тим, аби завадити затвердженню цього документа, в тому числі, шляхом тиску й підкупу інших країн-членів ООН.

Про це розповів в ексклюзивному інтерв'ю Укрінформу Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко.

"Ми знаємо від наших друзів - багатьох країн, особливо у віддалених регіонах, що російські посольства в інших столицях або вдавалися до відвертого тиску й шантажу, що мовляв, якщо підтримаєте цю резолюцію, то ми виступимо проти вас у конкретних питаннях, або ж до елементарного підкупу. Просто заносилися гроші", - зауважив український представник.

Він підкреслив, що на жаль, це залишається "звичною системою координат, у яких працює російська дипломатія".

У такий спосіб Москві вдалося "переконати" принаймні 23 країни. Але ця "дипломатія", за словами українського представника, віддає радянським підходом.

"Якщо ми вважаємо, що ця група країн належить до провідних, то ту треба ставити знак величезного мінуса. Серед них - союзники Росії, які просто мають аналогічні проблеми, і вони не згодні з розвитком історії, який сьогодні відбувається у світі", - сказав Єльченко.

Водночас, він висловив здивування, що в цьому списку є також кілька країн СНД, у тому числі, Білорусь, Казахстан, Узбекистан, Вірменія, "позиція яких по відношенню до України могла би бути дещо іншою, враховуючи наші усталені відносини з ними".

На жаль, тиск Росії на них подіяв, констатував дипломат. "Це їхній вибір, ми це розуміємо, але не сприймаємо й будемо робити з цього відповідні висновки", - зауважив Єльченко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-