ВР звернулася до ЄС щодо будівництва газпромівських "потоків" - 15.11.2016 11:48 — Новини Укрінформ
ВР звернулася до ЄС щодо будівництва газпромівських "потоків"

ВР звернулася до ЄС щодо будівництва газпромівських "потоків"

1018
Ukrinform
Верховна Рада ухвалила Звернення до парламентів та органів виконавчої влади держав - членів ЄС стосовно посилення співпраці у галузі енергетичної безпеки та потенційних ризиків реалізації проектів з будівництва транзитних газопроводів в обхід України.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, таке рішення підтримали 264 нардепи.

"Верховна Рада України підкреслює, що незважаючи на воєнну агресію з боку Російської Федерації, Україна залишається надійним партнером у питанні транспортування природного газу до Європейського Союзу", - йдеться у зверненні.

У документі висловлюється глибока стурбованість у зв’язку з намірами щодо будівництва транзитних газопроводів в обхід України, реалізація яких, а також надання додаткових можливостей ВАТ «Газпром» для збільшення об’ємів перекачування газу через існуючі газопроводи "суперечить стратегії енергетичної безпеки ЄС, яка полягає у диверсифікації джерел та маршрутів енергопостачання".

Зазначається, що такі наміри ставлять під загрозу подальше використання газотранспортної системи України для постачання газу в Європу та існування маршруту Ямал - Європа через Польщу; спрямовані на знищення можливості створення ліквідного і взаємопов’язаного газового ринку в Енергетичному співтоваристві і об’єднання газових ринків Центральної, Східної та Південної Європи з ринком Енергетичного Співтовариства.

Верховна Рада наголошує, що будівництво газопроводів в обхід України є політично вмотивованим. "Його єдиною метою є просування геополітичних цілей Російської Федерації щодо ослаблення України і дестабілізації всього регіону", - йдеться у зверненні.

З огляду на це Верховна Рада України закликає Європарламент, Європейську Комісію, національні парламенти та держави - члени Європейського Союзу підтримати Україну на шляху впровадження енергетичних реформ відповідно до міжнародних зобов'язань, гармонізації законодавства України з ЄС та інтеграції енергетичних ринків України до ринку Європейського енергетичного співтовариства.

Крім того, український парламент закликає ЄС "долучитись до спільної модернізації та експлуатації газотранспортної системи України з метою максимального її завантаження та спільного забезпечення, безперебійного та надійного транспортування і постачання природного газу до держав-членів Європейського Союзу територією України".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>