Гербст: Увесь світ допоміг Україні менше, ніж ЄС - Греції

Гербст: Увесь світ допоміг Україні менше, ніж ЄС - Греції

9372
Ukrinform
Розгортання дедалі більш потужного військового потенціалу Росії в Чорному морі, передусім у Криму, несе небезпеку не тільки для України, але для регіону в цілому та створює загрозу інтересам НАТО. Через це Вашингтону разом з іншими партнерами по Альянсу варто здійснити ряд кроків, щоб зменшити рівень цієї небезпеки.

Про це розповів у Вашингтоні екс-посол США в Україні, директор Євразійського центру ім. Діну Патрісіу "Атлантичної ради" Джон Гербст, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Передусім, потрібно на виконання зобов'язань Будапештського меморандуму надати Україні військову підтримку, і це має включати летальну оборонну зброю – протитанкові системи Джевелін, які упередять будь-який подальший наступ Росії на Україну", - наголосив експерт під час обговорень ситуації в Криму, організованих Гельсінською комісією в Конгресі США.

Він також зазначив, що Україні необхідно допомогти зміцнити систему ППО, оскільки "Москва використовує свої повітряні сили у війні проти неї".

Крім того, за його словами, щоб Україна могла "протистояти ревізіонізму Путіна", їй потрібно не тільки допомогти в боротьбі з російською агресією, але також провести реформи всередині країни.

"Допомога, яку ми всі – США, ЄС та міжнародні інституції – дали Україні є лише невеликою частиною того, що Євросоюз дав Греції", - підкреслив колишній посол. У цьому зв'язку він нагадав про ініціативу Джорджа Сороса виділити Україні $50 млрд, назвавши це вкладенням у безпеку інтересів США в Україні.

Паралельно потрібно посилити військовий потенціал НАТО в Чорному морі, щоб забезпечити можливість захисту від російської агресії також Грузію і Молдову, наголосив Гербст. "Нам потрібно посилити роботу з партнерами по НАТО в Чорному морі (Румунією, Болгарією і Туреччиною – ред.) Частиною цих зусиль могло би стати збільшення кількості візитів наших кораблів у Чорне море", - зауважив колишній посол.

Ще однією важливою складовою безпеки в Чорному морі Гербст назвав необхідність для США приділяти особливу увагу Туреччині. У цьому контексті він підкреслив, що ця країна є впливовим партером по НАТО в регіоні, який активно реалізує свою зовнішню політику не тільки по відношенню до Росії, але також до Сирії, що лежить в полі пріоритетних інтересів Сполучених Штатів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-