МВФ розповів, чого чекає від України після е-декларування

МВФ розповів, чого чекає від України після е-декларування

Укрінформ
Спеціальні антикорупційні органи в Україні мають перевірити статки по е-деклараціям та притягнути порушників до відповідальності. Крім того, Україні належить продовжити виконання складної програми з викорінення корупції.

Так прокоментував у четвер подальші очікування Фонду від України директор прес-офісу МВФ Джеррі Райс, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Ми вважаємо це (е-декларування – ред.) прогресом, але Україні потрібно зробити наступні вирішальні кроки в боротьбі з корупцією, в тому числі забезпечити нові (антикорупційні – ред.) інституції можливістю виконання повноважень у повному обсязі, а також довести справи до суду", - підкреслив представник Фонду.

Він нагадав, що програма підтримки МВФ "зосереджує основну увагу, насамперед, на питаннях корупції в уряді". У цьому зв'язку Райс позитивно оцінив уже зроблені українською стороною кроки, в тому числі, "встановлення нових антикорупційних установ, таких як НАБУ, антикорупційного прокурора, а також – з найостаннішого – введення е-декларування для посадовців високого рівня".

Водночас, зауважив він, потрібно надалі просувати антикорупційну політику. У цьому контексті він зазначив необхідність створення однакових умов для всіх та зниження масштабів корупції, включаючи впорядкування ліцензій на ведення бізнесу;  збільшення прозорості в процесі державних закупівель; приведення цін на енергоносії до рівня окупності; очищення банківської системи; зміцнення податкової системи та запровадження справжньої структури для запобігання відмиванню грошей.

Представник МВФ підкреслив, що ця програма в Україні поступово виконується, але "потрібно зробити набагато більше".

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-