Карасьов переконаний, що Трамп зніме з Росії санкції - 09.11.2016 15:35 — Новини Укрінформ
Карасьов переконаний, що Трамп зніме з Росії санкції

Карасьов переконаний, що Трамп зніме з Росії санкції

3034
Ukrinform
Директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов вважає, що з перемогою на президентських виборах в США Дональда Трампа Україні потрібно буде провести корекцію своєї внутрішньої і зовнішньої політики та навчитися самостійно вирішувати свої проблеми.

Таку думку він висловив у середу на прес-конференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Не виключаю, що з перемогою Трампа може бути суттєва корекція як зовнішньої, так і внутрішньої політики України. Перемога Трампа - це катастрофа для окремих українських політиків, які звикли, що за них хтось щось вирішує, але не для України, адже це шанс, щоб стати мудрішими, дорослішими і сильнішими, відійти від ілюзій, що за нас хтось вирішить наші проблеми", - сказав Карасьов. 

Він вважає, що перемога Трампа змусить Україну менше сподіватися на зовнішніх партнерів і самостійно вирішувати такі "ключові проблеми української державності", як територіальна цілісність і національна безпека - "без парасольки Барака Обами". "Нам потрібно бути дорослішими і розраховувати на власні зусилля: немає армії, немає сильної економіки, то потрібно бути гнучкими, іти на певні компроміси, а не розраховувати, що хтось за нас домовиться", - зауважив політолог.

Що стосується відносин Америки з Росією, то Карасьов переконаний, що це аж ніяк не будуть дружні відносини, хоча санкції з Росії знімуть. Скоріш за все, це буде конкуренція і співпраця на засадах окремих угод.

"Це будуть двосторонні окремі угоди, але санкції з Росії знімуть. Крим залишиться осторонь. По Донбасу продовжиться, очевидно, "нормандський формат", або доведеться Україні укладати двосторонню угоду з Росією - не на умовах капітуляції, а на умовах компромісу. Можливо це і найкращий варіант, коли ми з Росією сам на сам вирішимо це питання, тому що Путіну ці питання треба вирішити до президентських виборів 2018 року", - зазначив Карасьов.

Він також прогнозує, що з перемогою Трампа США зосередяться на вирішенні своїх внутрішніх проблем більше, аніж на вирішенні питань в Іраку, на Близькому Сході чи в Україні.

"Тобто настає нова хвиля неоізоляціоністської політики США. Це не означає, що Америка не буде проводити активну зовнішню політику, але буде зосереджуватися, насамперед, на вирішенні своїх внутрішніх проблем", - сказав політолог.

Крім цього, за його словами, перемога Трампа свідчить про кінець американоцентричного світу, який встановився після розпаду СРСР. "Америка залишиться лідером світової системи, але не гегемоном", - зауважив він.

Карасьов також вважає, що з приходом до Білого дому Трампа стане суттєво слабшою роль міжнародних союзів і міжнародних фінансових організацій, помітно ослабне роль МВФ і НАТО, союзницьких зусиль і зобов'язань.

"І це треба розуміти. Це означає, що замість союзів і різного роду партнерств сьогодні в світі відіграватимуть роль великі і регіонально сильні держави з сильними арміями і сильною політикою. Тобто світову політику і світовий порядок визначатимуть такі країни, як США, окремі країни ЄС (але роль Євросоюзу дедалі буде слабшати), Туреччина, Китай, Іран і Росія. Це регіональні держави, які спираються, передусім, на військовий фактор. Настає так звана силова геополітика, коли країни будуть ділитися на сильні і слабкі, на країни-менеджери і країни-пролетарії. Тому для нас в цій ситуації вибір дуже важкий і водночас простий: ставати дорослішими і сильнішими, мінятися всередині і змінювати підходи як у внутрішній, так і в зовнішній політиці", - резюмував політолог.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>