Турчинов: Росія ще приповзе до нас домовлятися про мир

Турчинов: Росія ще приповзе до нас домовлятися про мир

6611
Укрінформ
Режим Путіна знівечить Росію, виснажить її політично й економічно.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов в інтерв'ю, яке цитує прес-служба РНБО.

"Путіна і його оточення не влаштовує незалежна демократична Україна. Для них сильна Україна - труна їх режиму. Тому коли говорять, що з Путіним можна домовитися, я в це не вірю", - наголосив Турчинов.

Водночас він наголосив, що альтернативи Мінському процесу немає.

"Все ж таки це - єдиний майданчик, який дозволяє використовувати дипломатичні і політичні методи впливу на Російську Федерацію", - сказав Турчинов і додав: "Я не виключаю, що прийде час, коли знівечена економічною і політичною проказою, деградуюча бабуся-Росія приповзе до нас і домовлятиметься про мирний формат розв'язання питання".

"Для цього необхідно, щоб система санкцій посилювалася, а єдність Європи зберігалася. Щоб нова американська адміністрація все ж таки відчула свою відповідальність за процеси, які почалися задовго, в центрі яких були США. Все це в комплексі має спрацювати. Я дуже розраховую на моральність наших європейських партнерів і на їх інстинкт самозбереження. Оскільки зупинити агресію Росії для них не менш важливо, ніж для України", - зазначив секретар РНБО.

Він також наголосив, що Україна має повернути всі окуповані території, а не окремі райони: "Нам потрібно повернути всю окуповану територію країни. Говорити потрібно про повну деокупацію Донбасу".

"Чому цього так боїться Росія? Тому що наступним буде питання про деокупацію Криму. Куля полетіла, і вона зіб'є всі розставлені ними кеглі. Росія розуміє: щойно вона пропустить один удар, він обернеться для неї катастрофою", - сказав Турчинов.

"Якщо на Донбасі, за версією Путіна, росіян немає, то в Криму вони були офіційно і до 2014 року. Взяти хоча б Чорноморський флот. Після захоплення Криму РФ розірвала підписаний Януковичем договір про свою стратегічну військову базу. Таким чином, деокупація півострова призведе до того, що від росіян там не повинно залишитися ані баз, ані флоту. Для Путіна це подібно смертному вироку", - пояснив секретар РНБО.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-