Нардеп: Кремль обрав нову жертву - нашого доброго сусіда Молдову

Нардеп: Кремль обрав нову жертву - нашого доброго сусіда Молдову

1350
Ukrinform
Перемога Ігоря Додона на президентських виборах у Молдові може відкинути цю країну назад на 15 років. 

Таку думку висловила народний депутат Ірина Фріз на своїй сторінці на Facebook.

"Після вкраденого Криму і вмитого кров’ю Донбасу Кремль обрав нову жертву – нашого доброго сусіда Молдову. Якщо справдиться все те, що планує зробити Кремль і Ігор Додон, то Молдову очікує зупинка євроінтеграційних процесів, ізоляція, припинення функціонування безвізового режиму, закриття європейського ринку для молдовських виробників, удар по економіці і добробуту громадян", - написала Фріз.

На її переконання, Євразійський економічний союз – це проект, який довів свою неефективність. Про це свідчить негативний досвід Білорусі і Казахстану, які не отримали того, чого їм обіцяли. 

"У Молдови немає і не буде спільного кордону з членами Євразійського Союзу. А це нівелює навіть примарні надії на економічне зростання. Дискримінація членів Союзу з боку Росії, яку вже відчули в Мінську і Астані, не залишає Молдові жодних шансів на зайняття стійкого сегменту ринку в ньому", - заявила нардеп.

Фріз наголосила, що Україна розглядає і розглядала Молдову як дружнього партнера, з яким має спільні європейські цінності. "Але риторика та заявлений план дій Ігоря Додона, на жаль, можуть змінити такі відносини і створити певні бар’єри між нами. Особливе занепокоєння викликає позиція «товариша» Додона щодо територіальної цілісності України. Вона є недопустимою і неприйнятною для нас. Спеціально для Ігоря Додона, який вочевидь має певні проблеми з географією: Крим – це Україна!" - написала нардеп.

Крім того, вона заявила, що плани розгортання російських баз на території Молдови та Придністров’я у випадку перемоги Додона становлять пряму загрозу не лише Україні, а й усьому регіону.

"Переконана, що можлива поява прокремлівського керівництва в Молдові, на нашому південно-східному кордоні, має знайти відповідну демократичну реакцію з боку нашої держави", - зазначила нардеп.

Нагадаємо, що до другого туру вийшли лідер Партії соціалістів Ігор Додон (47,98%) і голова партії "Дія і солідарність" Майя Санду (38,71%). Додон виступає проти європейської інтеграції та за тісніші зв'язки з Росією. Екс-міністр освіти Санду, підтримувана, зокрема, прозахідною молоддю, виступає за проєвропейський курс. 

Другий тур виборів відбудеться 13 листопада. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-