На Банковій прокоментували «публічну травлю» Гонтаревої

На Банковій прокоментували «публічну травлю» Гонтаревої

4142
Ukrinform
Національна рада реформ засудила інформаційну кампанію проти голови Національного банку України Валерії Гонтаревої.

Про це заявив на брифінгу в Адміністрації Президента України секретар Нацради реформ, заступник глави Адміністрації Президента Дмитро Шимків, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Петро Порошенко звернув увагу всіх на прикру ситуацію, як ми спостерігаємо сьогодні з інформаційною кампанією проти голови Національного банку Валерії Гонтаревої. Усі присутні  члени Національної ради реформ засудили публічну травлю, яка має відверто замовний характер і негативно впливає на роботу Нацбанку України, а в умовах інформаційної війни, яка ведеться проти нашої держави, є одним із дестабілізуючих факторів”, - заявив Шимків.

Він підкреслив, що “в умовах, коли Україна має виконувати цілу низку зобов'язань, а національна валюта набула стабільності”— це неприпустимо.

"Національна рада реформ висловлює підтримку Валерії Олексіївні та закликає до конструктивного діалогу всіх політичних сил в державі. Така позиція була підтримана, зокрема, бізнес-асоціаціями: Американською торгово-промисловою палатою в Україні, Європейською бізнес-асоціацією та іншими учасниками Нацради реформ”, - заявив секретар Нацради.

Шимків додав, що замовники інформаційної кампанії проти Гонтаревої відомі: “Їх мета — дестабілізація банківської системи України”.

Він також розповів, як більшість із цих замовників знаходили фінансування для свого бізнесу: “Збір грошей з громадян України, внутрішнє кредитування через банківські структури, а потім банкрутування фінансових установ, а після цього держава повинна була відшкодовувати. Отакий у них був бізнес”.

Заступник глави АПУ зазначив, що під керівництвом Гонтаревої у банківській системі було наведено лад, і ці схеми зникли. “Якщо ми подивимося кількість збережених коштів, це — понад 6 млрд грн кошторису Нацбанку”, - додав він.

“Коли я був у Вашингтоні, разом з Гонтаревою, ми зустрічалися з усіма організаціями, куди встигли добігти ті, хто зараз розхитує ситуацію - їх ніхто там серйозно не сприймає. Це просто даремно витрачені кошти. Якщо в когось є гроші, то хай це робить. Бажано, звичайно, щоб вони тут займалися, а не оплачували невідомо кого у Сполучених Штатах”, - сказав Шимків.

Інформкампанію "з розхитування Нацбанку" прокоментував і міністр фінансів Олександр Данилюк: "Ми знаємо добре Валерію - її розхитати неможливо".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-