Канада більше не надаватиме українським військовим супутникові зображення

Канада більше не надаватиме українським військовим супутникові зображення

6467
Ukrinform
Канада не має наміру переглядати своє рішення про відмову у передачі українським військовим супутникових зображень.

Про це повідомив тіньовий міністр оборони Канади Джеймс Безан, передає кореспондент Укрінформу.

«Вони не відновлюватимуть», - відповів Безан на запитання про перспективи поновлення канадським урядом передачі Україні супутникових зображень, необхідних армії.

На його переконання, пов’язана із цим економія бюджетних коштів не співставна із користю інформації. «За їх словами, припинення співпраці у цьому питанні було викликано необхідністю скорочення бюджету, але надання цих фотографій коштувало не більше 3 млн дол на рік, що є нікчемно малою сумою, враховуючи цінність інформації, яку отримували ЗСУ», - зазначив тіньовий міністр.

Він додав, що українці також радо приймали і іншу канадську допомогу у вигляді нелетального обладнання. «Попередній уряд надав Україні нелетального обладнання на мільйони доларів. Я кілька разів мав змогу полетіти через океан і особисто взяти участь у передачі деякого обладнання підрозділам, тому знаю, як вдячні українці по всій країні були за це», - наголосив Безан. 

Нагадаємо: з початку війни на Донбасі Канада регулярно передавала Україні супутникові знімки, які дозволяли ЗСУ краще розуміти ситуацію на фронті та планувати свої дії. Однак, весною Канада припинила це робити.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-