Експерт каже, що українці визначили «червоні лінії» для Мінська

Експерт каже, що українці визначили «червоні лінії» для Мінська

1498
Ukrinform
Українське суспільство не готове до усіх компромісів у процесі імплементації політичної частини Мінських домовленостей, доки не буде відновлено повного контролю над окупованими територіями на Донбасі.

Про це йшлося на міжнародній конференції «Аудит імплементації Мінських домовленостей», яка відбулася у вівторок у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«У кабінетах Євросоюзу повинні зрозуміти, що внутрішні фактори і внутрішні ризики повинні враховуватися. На сьогодні в Україні громадськість визначила певні «червоні лінії», за які Україні не варто переступати при виконанні Мінських домовленостей», - заявила політичний аналітик Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» Марія Золкіна.

За словами експерта, політичне майбутнє нині тимчасово окупованих територій на сході України сприймається українцями без надання якихось додаткових повноважень чи особливого статусу.

«Так само, як і загалом по Україні, відносна більшість жителів підконтрольного Україні Донбасу виступають за те, щоб ці території не отримували додаткових повноважень», - зазначила Золкіна.

Вона також наголосила, що українське суспільство не готове до компромісів у багатьох принципових питаннях, навіть якщо йдеться про досягнення миру.

«Поряд з цим, у громадській думці закріпилася позиція, що спочатку треба досягти безпеки, і жодних політичних положень «Мінська» не можна виконувати, коки не настане повний режим тиші», - сказала експерт.

Також, за її словами, 58% українців, зокрема й представники Донбасу, підтримують розгортання на сході держави міжнародного миротворчого контингенту.

«Щодо «Мінська», так, безпека – це першочергове питання. Але тут, у європейських столицях, потрібно доводити, що Україна у цьому процесі є надійним партнером», - зазначив, у свою чергу, експерт Європейської ради зовнішніх відносин Боря Лашерас.

Заступник директора Інституту світової політики (м. Київ) Катерина Зарембо також наголосила, що проведення виборів на окупованих територіях, без виведення російських військ та зброї, призведе лише до подальшого загострення безпекової ситуації.

За її словами, в Україні думка про те, що проведення виборів на Донбасі має бути останнім пунктом у процесі деокупації, має переважну підтримку.

«Дуже важливо продовжувати санкції проти Росії, доки Україна не відновить повного контролю над своїми тимчасово окупованими територіями», - підкреслила Зарембо.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-