Екстрадиції Онищенка нічого не заважає - прокуратура Британії

Екстрадиції Онищенка нічого не заважає - прокуратура Британії

1505
Ukrinform
Зволікання з процедурою екстрадиції нардепа Олександра Онищенка не пов’язане із вимогами британського законодавства. Українські правоохоронні органи можуть у будь-який момент звернутися до британських колег із запитом про екстрадицію втікача, попри те, що між Україною і Великою Британією немає угоди про екстрадицію.

Це випливає з відповіді прокуратури Великої Британії на запит DW.

"Будь-яка країна з-поза меж Європейського Союзу може напряму звернутися із формальним запитом про екстрадицію до міністерства внутрішніх справ", - повідомили DW у Королівській прокуратурі Великої Британії.

Утім, Київ, вочевидь, досі не звернувся напряму із запитом про екстрадицію. Натомість вже кілька місяців українські правоохоронці очікують рішення Інтерполу щодо оголошення Онищенка в розшук. Єдиною причиною, чому Київ пішов цим шляхом, припустили у британській прокуратурі, можуть бути вимоги українського законодавства щодо оголошення у міжнародний розшук перед поданням запиту про екстрадицію або бажання встановити місцезнаходження особи. ЗМІ неодноразово цитували адвокатів підозрюваного, які заявляли, що лондонська адреса Олександра Онищенка відома українським правоохоронцям.

У Національному антикорупційному бюро України (НАБУ) DW не пояснили, чому до Британії не подано запит про екстрадицію. З народного депутата ще в липні було знято недоторканність, відтоді він переховується від слідства у Британії. "За процедурою, ми не можемо розпочати процес екстрадиції без оголошення Онищенка в розшук", - йдеться у відповіді НАБУ на запит DW. На уточнююче запитання, про яку саме процедуру йдеться і з яких правових норм вона випливає, в антикорупційному бюро не відповіли. У НАБУ зазначають, що очікують рішення Інтерполу щодо оголошення Онищенка у розшук у жовтні.

Тим часом керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький на своїй сторінці у Facebook днями висловив побоювання, що Олександр Онищенко може сховатись від слідства у Росії, куди підозрюваний регулярно літає з Лондона.

Згідно з вимогами британського законодавства, процедура екстрадиції підозрюваних чи засуджених до країн поза межами ЄС є багатоступеневою. Після отримання звернення Міністерство внутрішніх справ вирішує, чи розпочинати процес екстрадиції. В разі позитивного рішення документи передаються до суду, який обирає запобіжний захід. Після цього розпочинається судовий процес щодо екстрадиції, який може тривати багато місяців. Стороні, яка зробила запит, зокрема, треба довести в суді відсутність політичних мотивів переслідування підозрюваного.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-