МЗС: Росія залишила без контролю

МЗС: Росія залишила без контролю "радіонуклідні джерела" на окупованому Донбасі

Укрінформ
Навіть під впливом російської військової агресії і окупації території в порушення Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ), Україна продовжує розглядати його як один із ключових елементів глобального режиму ядерного нерозповсюдження.

Про це заявив директор Департаменту міжнародної безпеки МЗС України Сергій Шутенко на загальних дебатах Першого комітету ГА ООН, інформує прес-служба МЗС України.

“В результаті підписання Меморандуму Україна відмовилася від усіх ядерних арсеналів, а тепер намагається повернути суверенітет і територіальну цілісність, порушену Росією, яка є однією з держав-гарантів у рамках Будапештського меморандуму”, - наголосив Шутенко.

За його словами, Меморандум все ще є дійсним, і його повинні дотримуватися всі держави-підписанти.

Він також додав, що Росія захопила ядерні об'єкти України, установки та матеріали, розташовані в Криму, та заявляє про своє право розміщувати ядерну зброю на півострові.

“Ми завжди повинні пам'ятати, що український Крим окупований Росією, і в даний час це місце для військових експериментів”, - відзначив Шутенко.

Він також підкреслив, що наразі Кремль зацікавлений у новій гонці озброєнь, а Крим, який був красивим морським курортом до окупації, нині став полігоном для російських військових планів.

Крім цього, за його словами, агресія Росії, що триває, залишила без належного контролю радіонуклідні джерела в деяких районах Донецької і Луганської областей.

“Нинішня ситуація є дуже сприятливою для вчинення терористичних актів, у тому числі використання небезпечних хімічних речовин, небезпечних патогенів або радіоактивних матеріалів. Вона також дає багато приводів для роздумів про реальні і потенційні загрози далеко за межами регіону”, - наголосив Шутенко.

Він також підкреслив, що в такій ситуації Україна надає великого значення збереженню найвищих стандартів ядерної безпеки.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-