Нардепи поскаржилися Порошенку на Гонтареву

Нардепи поскаржилися Порошенку на Гонтареву

3712
Ukrinform
Комітет з питань фінансової політики і банківської діяльності вирішив звернутися до Президента, Генеральної прокуратури та НАБУ стосовно перешкоджання діяльності Комітету з боку голови НБУ Валерії Гонтаревої.

Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

"Члени Комітету на своєму засіданні прийняли рішення про направлення звернення до Президента України щодо перешкоджання діяльності Комітету з боку Голови Національного банку України. Окрім цього більшістю голосів членів Комітету було прийнято рішення звернутися до Генерального прокурора та Голови Національного антикорупційного бюро відносно кримінальної відповідальності Голови НБУ за перешкоджання депутатській діяльності кожного члена Комітету, що є злочином, передбаченим ч.2 ст.351 Кримінального кодексу України", - йдеться в повідомленні.

За словами очільника комітету, протягом 2015-2016 років вони неодноразово викликали голову Нацбанку для участі у засіданнях та надання пояснень з питань, які є у сфері відання комітету. 

"Однак, керівник НБУ багато разів не з'являлася. Нещодавно при розгляді кричущої ситуації із обдуреними вкладниками банку "Михайлівський" були присутні представники усіх державних органів, окрім НБУ. Представник керівництва Нацбанку так і не з'явилась на засідання", - зауважив Рибалка.

З його слів, Комітет вважає таку ситуацію неприпустимою.

"Конституція та законодавство України, зокрема, Закон "Про комітети Верховної Ради України", для виконання законотворчої та контрольної функцій парламенту дають нам підстави викликати на засідання комітету будь-яких посадових осіб державних органів та органів місцевого самоврядування. Тим більше, що йдеться про один із найважливіших напрямів функціонування держави, адже від роботи Національного банку залежить розвиток кожного підприємства та всієї економіки України. Усі члени нашого Комітету переконані: і комітет, і суспільство повинні знати усі важливі деталі роботи НБУ", - зауважив Рибалка.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-