Ураган "Метью" забрав життя вже 26 людей, наближається до США

Ураган "Метью" забрав життя вже 26 людей, наближається до США

2623
Ukrinform
Руйнівний ураган "Метью" станом на середу спричинив загибель уже 26 людей та серйозно пошкодив місцеву інфраструктуру в Гаїті та Домініканській Республіці.

Наступна його ціль – східне узбережжя американського штату Флорида, повідомили в Національному центрі ураганів США.

"Ураган Метью рушив у середу в бік Багамських островів і східного узбережжя штату Флорида (США) після того, як лишив життя щонайменше 26 людей та пошкодив більшість будинків на півдні Гаїті", - зазначається в повідомленні Reuters.

При цьому уточнюється, що, за офіційними даними, принаймні 22 людини загинули в Гаїті, ще четверо – в Домініканській Республіці. Обидві країни розташовані на острові Еспаньйола. Напередодні з цієї місцевості було евакуйовано сотні тисяч людей.

Нинішня стихія описується як "найлютіший шторм" у Карибському басейні за останні майже десять років. Його вітри, які сягали 230 км на годину, та потужні зливи зруйнували цілі міста, знищивши також сільськогосподарську інфраструктуру, худобу й посіви. Ураган поперевертав судна, заблокував дороги та спричинив затоплення житлових районів.

У Сполучених Штатах мільйони людей південно-східного узбережжя штату Флорида були попереджені про необхідність евакуації через загрозу катастрофічних наслідків у регіоні. Люди скупили в магазинах всі предмети першої необхідності та спорожнили заправки, готуючись до удару стихії.

За даними Національного центру ураганів США, потужність "Метью" після того, як він минув острови в середу, була понижена з четвертої до третьої категорії. Швидкість вітрів впала до 195 км/год. Однак, як зазначили в Центрі, його сила на шляху до американського узбережжя може знову зрости в теплих водах океану.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-