Янукович за часів президентства зрадив Україну в інтересах Росії - ГПУ

Янукович за часів президентства зрадив Україну в інтересах Росії - ГПУ

1037
Ukrinform
Діяльність Віктора Януковича на посаді президента України була підпорядкована інтересам Російської Федерації у питаннях, які стосуються національної безпеки. 

Про це повідомили на сайті Генпрокуратури за результатами робочої наради, яку провів генеральний прокурор Юрій Луценко із заступниками та керівниками підрозділів, що відповідають за формування обвинувачення екс-президенту Віктору Януковичу у створенні ним злочинної організації.

Як зазначається, метою наради була перевірка готовності і стану розслідування кримінальних проваджень у справі екс-президента. 

"За висновками слідчих, діяльність Віктора Януковича на посаді президента України була підпорядкована інтересам Російської Федерації у питаннях, які стосуються національної безпеки, про що свідчать підписані ним укази, призначення на ключові посади осіб із російським громадянством, тощо. Відповідно, діяльність Віктора Януковича кваліфікується за ст. 255 (створення злочинної організації) та ст. 111 (державна зрада) Кримінального процесуального кодексу України", - йдеться у повідомленні. 

У ГПУ додали, що діяння Януковича розглядаються за наступними напрямками: умисні діяння на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України. 

Крім того, як зазначається, генпрокурор привітав начальника департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергія Горбатюка з позитивними зрушеннями у справі екс-бійців "Беркуту", яка наразі перебуває в суді. "Цей прорив у суді дає надію і суспільству, і нам на реалізацію розпочатої справи", - зазначив Луценко.

У ГПУ також наголосили, що наради стосовно розслідування кримінальних проваджень щодо злочинної діяльності Януковича плануються щотижнево за участю генерального прокурора.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-