Після "виклику" в Гаазі дипломата РФ стосунки між країнами зміняться - посол Горін

Після "виклику" в Гаазі дипломата РФ стосунки між країнами зміняться - посол Горін

6291
Ukrinform
Тон відносин між Росією та Нідерландами буде змінено після візиту посла РФ до Королівства, хоча рівень не залишиться на рівні посла.

Таку точку зору висловив посол України у Нідерландах Олександр Горін в ефірі телеканалу "112 Україна".

"Рівень не залишиться на рівні посла. Зміст відносин буде змінений. У будь-якому разі тон відносин буде змінений", - заявив Горін.

За його словами, важливо не про що будуть говорити в Амстердамі, а чому обрали таку форму.

"Коли посла визивають до МЗС – це дуже серйозний крок з боку країни, яка приймає дипломата. Це був результат заяви МЗС РФ вчора, яка була у дуже недипломатичних формах і словах, яка поставила під сумнів все те, що незалежно напрацювала міжнародна група з розслідувань, яка координується Нідерландами. Нідерланди намагаються бути політично коректними", - сказав дипломат.

Він підкреслив, що Міжнародна слідча група оприлюднила щодо катастрофи МН17 навіть не доповідь, а попередні результати розслідування.

"У цьому попередньому результаті розслідування є тільки факти. Факти, які доведені. Це вже не теорія, це вже не якісь можливі сценарії. Це конкретні факти. І ці конкретні факти не буди сприйняті РФ, а викликали бурю незадоволення до прямих образ на адресу Нідерландів як держави. Я думаю, що за старими сценаріями вже нічого відбуватися не буде. Тому що є дійсно встановлені факти, що на територію України заїхав російський "Бук", який зробив постріл у напрямку літака. Загинули 298 осіб, з них 2/3 нідерландці. І потім покинув територію. Це факт, який встановлений. І звичайно цей факт будуть розслідувати далі. Розслідувати за всіма можливими напрямками", - зауважив Горін.

Нагадаємо, МЗС Нідерландів викликав посла РФ у зв'язку з критикою російською стороною розслідування катастрофи МН17. Зі свого боку, прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що в Кремлі цю новину вважають дуже позитивною.

"Це дуже хороша новина", - заявив прес-секретар президента Росії, зазначивши, що дізнався про цей виклик зі ЗМІ.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-