Звільнення суддів: Рада

Звільнення суддів: Рада "зняла" 29 мантій

Оновлено
Укрінформ
Верховна Рада загалом звільнила 29 суддів. Спікер Андрій Парубій ззакрив позачергову сесію.

Після заяви Андрія Парубія, що він не закриє сесію, й ВР "сидітиме та голосуватиме", доки не знайдуться необхідні голоси, Рада зібралася з силами та звільнила "останню партію" суддів. Загалом нардепи зняли 29 мантій. Останнім став Сергій Пойда, який позбувся посади судді Дарницького районного суду міста Києва.

Посади забрали у суддів апеляційного суду м.Києва Світлани Коваль та Людмили Бартащук. Крім того, народні депутати звільнили Аллу Демидовську та Андрія Макуху з посад суддів Солом'янського райсуду Києва та Віталія Марцинкевича з посади судді Дніпровського райсуду міста Києва. 

Також народні депутати звільнили трьох суддів, які виносили рішення проти учасників Євромайдану, - Беця Олександра, Єфімову Ольгу та Марію Придюк з посад суддів апеляційного суду міста Києва.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, рішення щодо кожного судді парламентарії приймали окремими постановами більшістю голосів. Голова Верховної Ради Андрій Парубій був змушений декілька разів ставити кожну постанову на голосування, доки не набиралось необхідної кількості голосів.

У всіх ухвалених постановах підставою для звільнення зазначається «порушення присяги судді».

Раніше повідомлялося, що ВР звільнила 20 суддів у зв’язку з порушенням ними присяги, у тому числі тих, хто виносив неправосудні рішення щодо активістів Євромайдану. Рішення щодо кожного судді парламентарії ухвалювали окремими постановами більшістю голосів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Зокрема, нардепи звільнили ряд суддів із Києва, Дніпра, Одеси, Борисполя (Київська область), Харкова, районних центрів на Черкащині й Херсонщині.

Серед звільнених суддів - здебільшого ті, які порушували справи проти майданівців, зокрема суддя Печерського райсуду Світлана Волкова, яку звинувачують в ухваленні незаконного рішення про звільнення з-під варти колишнього командира спецроти "Беркута" Дмитра Садовника.

Водночас Верховна Рада поки що не змогла звільнити ще більше десятка суддів через нестачу голосів у залі парламенту. Проте триває обговорення і нардепи можуть переголосувати для того, щоб усе ж звільнити всіх запланованих суддів.

У всіх ухвалених постановах підставою для звільнення зазначається "порушення присяги судді".

Як повідомляв Укрінформ, 27 вересня Голова Верховної Рада Андрій Парубій підписав розпорядження про скликання позачергового засідання парламенту після того, як до нього відповідне звернення направив Президент Петро Порошенко. Глава держави закликав народних депутатів до 30 вересня розглянути питання про звільнення ряду суддів за порушення присяги, оскільки саме цього дня набувають чинності зміни до Конституції в частині правосуддя й право звільняти суддів переходить від ВР до Вищої ради правосуддя.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-