Марчук не думає, що Станицю можна втратити через відведення сил

Марчук не думає, що Станицю можна втратити через відведення сил

1170
Ukrinform
До трьох ділянок, де мають бути відведені війська згідно з рамковим рішенням Тристоронньої контактної групи, не входить жоден населений пункт чи електростанція.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив представник України з питань безпеки у Тристоронній контактній групі Євген Марчук.

"Скільки дурниць наговорилося в деяких ЗМІ про недавно підписану угоду (рамкове рішення) про відведення військ. Коли говорять різні псевдоексперти - це ще можна зрозуміти. Але коли починають "коментувати" дурниці посадові особи - це вже, як кажуть, "вообше", - зазначив Марчук.

Зокрема, за його словами, три ділянки відведення військ "розміщені на лінії зіткнення і не "в", а "в районі населених пунктів". Крім того, в ці ділянки не входить жоден населений пункт чи електростанція. У центрі двох ділянок розташовані зруйнований міст через річку Сіверський Донець (Станиця Луганська) і непрацюючий через обстріли КПВВ біля Золотого. "Мета - відремонтувати і запустити", - додав Марчук.

Він також нагадав, що "сторони мають після 7 днів повної тиші на цих (!!!) ділянках, а не по всій лінії фронту, відвести війська синхронно, тобто одночасно, і дзеркально (!!!), тобто один напроти одного, при участі і постійному (!!!) контролі патрулів СММ ОБСЄ та СЦКК по одному кілометру від лінії зіткнення і по одному кілометру ліворуч і праворуч. Тобто мова йде про квадрат 2 на 2 кілометри". За словами Марчука, ОБСЄ бере ці ділянки під постійний моніторинг, в тому числі за допомогою камер нічного бачення.

У випадку будь-яких порушень (всі вони детально виписані) однією зі сторін в будь-який час вживається комплекс заходів ОБСЄ, СЦКК (вони також виписані), аж до термінового повернення військ на вихідні позиції, наголосив Марчук.

"Оскільки дистанція в 1 кілометр дозволяє сторонам самостійно надійно контролювати територію, в тому числі вогневими засобами, "сюрприз" протилежної сторони неможливий", - додав він.

Марчук також зазначив, що передова лінія на цих ділянках надійно замінована обома сторонами. "При стабільному режимі тиші можуть бути розміновані підходи до моста і КПВВ", - підкреслив він.

Водночас, за словами Марчука, в разі спроби однієї зі сторін використати відремонтований міст у воєнних цілях, вивести його з ладу на такій відстані - справа кількох хвилин.

"Відведення військ на цих трьох ділянках має перш за все гуманітарну мету і є, по суті, пілотним проектом. Перевірити на практиці, чи може це працювати, що потрібно врахувати надалі...", - уточнив Марчук.

Він також наголосив, що жодного "телячого чи піонерського оптимізму" ні в кого із українських переговірників немає, "недовіра сторін зашкалює".

"Що краще, нічого не робити і чекати, поки не будуть вирішені всі проблеми Донбасу по українському сценарію, чи пробувати хоч трохи "розвантажувати" лінію фронту? Де зараз "Торнадо", "Смерчі", "Урагани", "Піони" , "Точки-У"? Вони самі пішли від лінії зіткнення?" - підсумував Марчук.

Як повідомляв Укрінформ, раніше голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз висловив думку, що відведення військ в пунктах, визначених останніми угодами в Мінську, може призвести не лише до втрати Станиці Луганської, а й до більш тяжких наслідків. Зокрема, Україна може втратити місто Щастя і Луганську ТЕС.

21 вересня в Мінську було підписано рамкове рішення Тристоронньої контактної групи про розведення сил і засобів на трьох ділянках, розташованих на лінії зіткнення - це Станиця Луганська, а також Золоте і Петровське у Донецькій області.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-