Рада звільнила майже півтисячі суддів

Рада звільнила майже півтисячі суддів

3081
Ukrinform
Народні депутати ухвалили постанову № 5157 про звільнення суддів.

За відповідне рішення проголосували 244 народних обранців, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Як зазначив під час виступу з трибуни ВР голова Комітету з питань правової політики і правосуддя Руслан Князевич, ця постанова передбачає звільнення майже півтисячі суддів.

За його словами, звільняються судді, які написали заяви про відставку з посади за власним бажанням або заяви про звільнення у зв'язку з досягненням пенсійного віку чи неможливістю виконувати свої повноваження за станом здоров'я.

Водночас голова Комітету зауважив, що нинішнє голосування є останнім, коли парламент звільняє суддів, оскільки надалі набирає чинності судова реформа, й суддів звільнятиме Вища рада правосуддя.

«Сьогодні ми маємо можливість, уже напевно востаннє, скористатися своїм конституційним правом, яке невдовзі перейде до Вищої ради правосуддя, і прийняти рішення щодо звільнення суддів, які висловили бажання відповідно до положень закону і рішення Конституційного суду та скористалися своїм правом і написали заяви на звільнення», - зазначив Князевич.

Постанова, зокрема, передбачає звільнення за власним бажанням 9 суддів Верховного Суду України, 6 суддів Вищого адміністративного суду та 18 суддів Вищого господарського суду.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-