Рада прийняла закон про діяльність НКРЕП

Рада прийняла закон про діяльність НКРЕП

Укрінформ
Народні депутати ухвалили в законопроект, що регулює діяльність НКРЕП.

Як передає кореспондент Укрінформу, відповідне рішення підтримали 252 нардепів.

"Законопроект містить прогресивні норми щодо прозорого призначення членів НКРЕКП на відкритих конкурсних засадах, незалежності Регулятора в прийняті ним компетентних та справедливих рішень, відкритості та гласності процесу державного регулювання", - йдеться у пояснювальній записці до документа.

Закон N 2966-д «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг» складається з чотирьох розділів, статтями яких встановлюються особливості організації діяльності НКРЕКП, її функції та повноваження, порядок підготовки рішень Комісії, особливості здійснення контролю на ринках енергетики та комунальних послуг. Розділом четвертим визначаються прикінцеві та перехідні положення, включаючи порядок ротації Комісії першого складу.

Відповідно до закону, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - Регулятор), є постійно діючим незалежним державним колегіальним органом, метою діяльності якого є державне регулювання, моніторинг та контроль за діяльністю суб’єктів господарювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Для ефективного виконання завдань державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Регулятор: приймає обов'язкові до виконання рішення з питань, що належать до його компетенції; вносить пропозиції до органів державної влади щодо удосконалення законодавства у сферах енергетики та комунальних послуг; вносить пропозиції до органів державної влади щодо вдосконалення законодавства у сферах енергетики та комунальних послуг.

Крім того, Нацкомісія , відповідно до закону, розробляє та затверджує нормативно-правові акти, зокрема: ліцензійні умови провадження господарської діяльності у сферах енергетики та комунальних послуг;порядок розрахунку та встановлення ставки внесків на регулювання; показники якості надання послуг суб’єктами природних монополій у сферах енергетики та комунальних послуг та суб’єктами, що провадять діяльність на суміжних ринках, інше.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-