Проросійське лоббі в ЄС у жовтні спробує розділити санкції та Мінськ - джерело

Проросійське лоббі в ЄС у жовтні спробує розділити санкції та Мінськ - джерело

Ексклюзив
1638
Ukrinform
Деякі проросійські політичні сили у Європейському Союзі лобіюють зміну політичної позиції Співтовариства, яка чітко прив’язує режим санкцій проти Росії до повного виконання Мінських домовленостей.

Про це власному кореспондентові Укрінформу у Брюсселі розповіли у європейських дипломатичних колах.

"20-21 жовтня відбудеться засідання Європейської ради на рівні глав держав та урядів країн ЄС. У порядку денному саміту - перегляд політики відносно Росії, а також продовження санкцій відносно Москви, нинішній етап яких спливає 31 січня 2017 року. Так ось, дехто в ЄС хоче відокремити їхнє тривання і продовження від результатів повного виконання Мінських домовленостей", - розповів співробітник агентства.

Він зазначив, що російське лобі в ЄС просуває у європейських столицях позицію про те, що Мінські домовленості все одно не будуть виконані, а відтак Євросоюзу не слід потерпати від збитків у результаті запровадження обмежувальних заходів.

"На жаль, деякі лідери в ЄС можуть підтримати таку логіку Кремля і виступлять у жовтні за зміну умов продовження санкцій", - зазначив дипломат.

Як повідомляв Укрінформ, у березні 2015 року Європейська рада на рівні глав держав та урядів країн-членів ЄС на вищому політичному рівні прив’язала тривання режиму санкцій, уведених відносно РФ у відповідь на військову агресію проти України, до повного виконання Мінських домовленостей. Головним критерієм виконання "Мінська" є відновлення суверенітету, конституційного ладу України на тимчасово окупованих країною-агресором українських територіях, що включаює виведення російських збройних сил з України та відновлення контролю Києва на деяких ділянках українсько-російського кордону.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-