Посольство РФ в Естонії пікетували на підтримку українських політв'язнів

Посольство РФ в Естонії пікетували на підтримку українських політв'язнів

Фото, відео
1596
Ukrinform
Естонські активісти та представники української діаспори з вересня повернулися до щотижневого пікетування посольства РФ в центрі Таллінна.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Так, приходимо сюди щосереди о 16.00. У нас згуртоване ядро, що вже два роки бере участь у цих пікетах. Це естонці Тармо Круусімеє, Антс Ерм, Айвар Ківісів, естонський українець Михайло Книш, я, та ще кілька людей. Дехто з них сьогодні, на жаль, не змогли прийти», - розказала активістка Ліда Лаане.

ФОТОГАЛЕРЕЯ (8 фото)

Таллінн. Щотижнева пікет біля посольства РФ

За її словами, проведення пікету в робочий час додає деяких труднощів, але з іншого боку є впевненість, що факт його проведення та гучно вигукувані гасла не залишаться без уваги російських дипломатів.

Лунали гасла «Свободу політв’язням», «Крим - це Україна», «Putin is evil», «Рашизм не пройде», «Сов’єт – нєт! Свобода – да!». Майоріли прапори українські, естонські, прапор кримських татар. Тепер, на відміну від весняних пікетів, прокремлівськи налаштовані місцеві російськомовні мешканці та російські туристи майже не заважали, мовчки проходячи поруч з пікетувальниками. Водночас туристи з інших країн багато фотографували та уточнювали позицію учасників пікету. Пікетування відбувалося протягом приблизно 40 хвилин.

Щотижневе, по середах, пікетування російського посольства в Таллінні проходить з 2014 року, коли російськими службами був незаконно затриманий у районі російсько-естонського кордону працівник естонських спецслужб Естон Кохвер. Пізніше, коли почалися арешти і судилища над українськими політв'язнями, порядок денний пікетів розширився. Після обміну Естона Кохвера пікети проходять вже виключно на підтримку України, її свободи, територіальної цілісності та українських політв’язнів.

Після звільнення Надії Савченко деякий час пікетування проходило лише щомісяця. Але з початком вересня було вирішено повернутися до щотижневого графіка.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-