ПАРЄ приймає спікерку РФ як дорогого гостя - Ар'єв

ПАРЄ приймає спікерку РФ як дорогого гостя - Ар'єв

Укрінформ
ПАРЄ анонсувала окремо зустріч її президента зі спікером Ради Федерації Росії, у той час, як у Страсбурзі на саміт голів парламентів збираються представники 47-ми країн-членів та партнерів асамблеї.

«Президент Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Педро Aграмунт, і глава Ради Російської Федерації Валентина Матвієнко зустрінуться в Страсбурзі у середу, 14 вересня 2016 року о 15:15 за день до відкриття саміту голів європейських парламентів», - йдеться у повідомленні.

Голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар’єв критично відреагував на дії Аграмунта на своїй сторінці у Facebook.

«Президент ПАРЄ та голови політичних груп Асамблеї приймають у Страсбурзі як дорогого гостя російську спікерку верхньої палати Матвієнко. Ту саму, яка голосувала за введення російських військ в Україну. Може тепер зникнуть питання у тих, хто вважає, що нам треба залишатись в ПАРЄ за будь-яких обставин. Бо весь цей парад перед московською гостею скидається радше на плазування вельми зацікавлених чимось осіб», - написав парламентарій, нагадавши, що Матвієнко з 2014 року був заборонений в'їзд до ЄС.

Напередодні Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба анонсував на свой сторінці у Facebook "політичне шоу". 

«Завтра розпочнеться шоу - конференція голів парламентів, на яку приїде з Росії Валентина Матвієнко. Та сама, одна з архітекторів агресії проти України. Про це ми вам розкажемо окремо. Стежте за нами тут і в Твіттері на www.twitter.com/UKRinCoE. Гарного усім дня і високої продуктивності праці!», - йдеться у його дописі.

Як повідомляв Укрінформ, президент ПАРЄ Педро Аграмунт, перебуваючи у Москві 6-7 вересня закликав зберігати діалог з російським парламентом. Він заявив, що Росія важлива, оскільки без її активної участі ПАРЄ «не зможе ефективно боротися з тероризмом, не зможе знайти вирішення кризи в Сирії та в Україні». На його думку, асамблея повинна зберегти канали зв'язку з російським парламентом і вивчити «всі можливості діалогу парламентської дипломатії». Очільник ПАРЄ також висловив сподівання, що Росія у січні 2017 року повернеться до сесійної зали у Страсбурзі. У Москві Аграмунт також запросив відвідати Страсбург спікерів обох палат російського парламенту, Валентину Матвієнко та Сергія Наришкіна, які досі перебувають під санкціями ЄС.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-