Клімкін закликає Європу не бути наївною і не довіряти Путіну

Клімкін закликає Європу не бути наївною і не довіряти Путіну

2206
Ukrinform
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликає Європу не бути наївною і не довіряти Путіну, зберігати санкції заради власного блага.

Про це, а також про плани щодо безвізового режиму і членства в НАТО він розповів в інтерв'ю німецькому виданню WELT, опублікованому в понеділок.

"Проблема в тому, що в Європи немає єдиної стратегії і їй бракує загальної політичної волі щодо Росії. Ця проблема виходить далеко за рамки того, що відбувається зараз на Донбасі", - заявив Клімкін.

Він упевнений, що збереження антиросійських санкцій матиме "фундаментальне значення для майбутнього ЄС загалом", інакше безсилля перед Росією, яка не дотримується жодних правил, зруйнує солідарність і матиме наслідки для самооцінки, для авторитету ЄС у всьому світі. Дипломат нагадав, як Москва підтримує радикальні сили - від украй лівих до украй правих - заради розхитування ситуації у західних країнах. У той же час, він вважає, що говорити з Росією потрібно, але що стосується довіри, то такої зараз немає і її потрібно відновити, але "для цього Росія має спочатку змінитися".

Російський президент, переконаний Клімкін, бачить Мінські угоди зовсім не так, як інші, а як засіб легітимізації на сході України поставлених ним же при владі людей, встановлення в регіоні російського протекторату, який виконуватиме функцію "Троянського коня" для дестабілізації усієї України. "Для Путіна це свого роду питання виживання, оскільки якщо справи в Україні підуть на краще, це ставить під сумнів встановлену ним у Росії систему", - заявив глава українського МЗС. Він також наголосив, що російська агресія зробила Україну сильнішою.

Одночасно він поставив на порядок денний і питання членства України в НАТО. "Три роки тому за членство виступали 19% українців, сьогодні - більше 60%", - навів міністр статистику і відзначив, що Україна поставила собі за мету досягнення стандартів НАТО до 2020 року, "а потім подивимося".

Говорячи про перспективи отримання безвізового режиму Клімкін висловив надію: що "вже цього місяця або в жовтні Європейський парламент проголосує", а "позитивне політичне рішення ми матимемо в листопаді". Він нагадав, що країна провела всі необхідні реформи, зокрема, в тому, що стосується боротьби з корупцією, оцінивши саме цей момент як "вражаючий", про що свідчать щоденні арешти нечистих на руку чиновників. Міністр відзначив, що країні давно потрібні були реформи і вимоги Заходу лише прискорили їх проведення. Він також висловив переконання, що розвиток подій в Україні зміцнює цінності самого ЄС.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-