Законопроект про е-декларації: Донець назвала спекуляціями звинувачення на свою адресу

Законопроект про е-декларації: Донець назвала спекуляціями звинувачення на свою адресу

1325
Ukrinform
Нардеп від фракції "Народний фронт" Тетяна Донець вважає, що законопроект про внесення змін до закону "Про запобігання корупції" в частині електронного декларування, який вона зареєструвала в Раді, не вплине на роботу системи е-декларування.

Про це вона заявила в коментарі виданню "Гордон".

"Відразу скажу, що законопроект не один – їх три. І жоден з них ніяк не впливає на ту систему е-декларування, яка є на сьогоднішній день. Не прибирається жоден її пункт. Навпаки, один із законопроектів додає досить важливий пункт, згідно з яким, крім своїх доходів, всі будуть зобов'язані вказати суму сплачених за рік податків. Напевно, найважливіше не те, на що людина витрачає гроші, а скільки податків він віддає державі", – зазначила Донець.

За її словами, необхідно зробити відкритою інформацію про кількість грошей, витрачених на благодійність.

"Багато держслужбовців у разі необхідності легалізують гроші завдяки рядку "відчуження майна". Ми пропонуємо зробити публічним не тільки рейтинг найбагатших людей парламенту, але і найбільш відповідальних платників податків. У всьому цивілізованому світі публічні люди вказують суму, яку вони витрачають на благодійність. Ми пропонуємо зробити цю суму також відкритою. Може, тоді благодійність стане певним трендом", – вважає нардеп.

Донець підкреслила, що в її законопроектах передбачається зниження планки безготівкового обігу.

"У Франції з 1 вересня готівковий обіг на суму понад 1000 євро заборонений. Тобто повинен бути безготівковий розрахунок. При цьому мінімальний розмір зарплати у них близько 1000 євро. В Україні мінімальна зарплата становить близько 40 євро. Але у нас безготівковий обіг починається після 5000 євро. Це неправильно – планку потрібно знизити. Важливо, щоб витрати людини були не більше, ніж її офіційні доходи. Потрібно зробити так, щоб було видно, скільки грошей пройшло по безналу. Саме про це йде мова в моїх законопроектах", – заявила нардеп.

Вона вважає, що систему е-декларування ще можна вдосконалити.

"Розмови про те, що мої законопроекти погіршать систему е-декларування, є спекуляцією. Вони не готові показати суму сплачених податків і не хочуть, щоб в Україні був знижений поріг, при якому обов'язковий безготівковий розрахунок. Їм це невигідно. Наступний момент – у нас в країні всі відкриті реєстри. І якщо декларація є електронною, вона зобов'язана доповнюватися. Тобто вона повинна потягнути реєстри нерухомого майна, транспортних засобів тощо. Чому я електронну декларацію повинна заповнювати вручну? Нехай електронна база потягне всю необхідну інформацію", – зазначила Донець.

Вона також сумнівається в компетентності компанії, що займалася розробкою системи е-декларування: "Якщо програму пише компанія, у якій юридична адреса знаходиться в квартирі, то мені незрозумілий її рівень. Може, в 1993 році вони ще й могли мати офіс у квартирі, але зараз це недозволено. Загалом, у нас зараз є всі технічні можливості, щоб реєстри були підтягнуті. Тому що, на даний момент ця декларація не електронна".

Нагадаємо, 31 серпня Держспецзв'язку України атестувала систему e-декларування. 1 вересня голова Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак  повідомила, що у цей день опівночі система запрацювала.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>