США та Росія близькі до узгодження перемир’я в Сирії

США та Росія близькі до узгодження перемир’я в Сирії

1330
Ukrinform
США, Росія та інші члени Міжнародної групи на підтримку Сирії змогли «сколотити концепцію» припинення бойових дій у Сирії.

Про це заявив Державний секретар США Джон Керрі під час спільної прес-конференції із міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, передає кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні ми прояснили наш шлях уперед. Ми завершили більшість технічних дискусій, які передовсім зосереджувалися на запровадженні режиму припинення вогню та підвищенні рівня гуманітарної допомоги, а отже, приведення таким чином сторін за стіл переговорів для серйозного обговорення того, як припинити цю війну», - сказав Керрі.

Він додав, що решта деталей щодо запровадження режиму припинення вогню будуть узгоджені найближчим часом. «Нам залишається розв’язати кілька незначних проблем, тож наступні кілька днів наші експерти зустрічатимуться у Женеві для узгодження технічних питань та кроків, покликаних подолати глибоку недовіру, що існує між усіма сторонами», - зазначив Держсекретар.

Однак, він наголосив, що піде на укладення лише тієї угоди, яка повністю вдовольнятиме інтереси сирійців. «Ми вже близькі, але не будемо гарячково укладати угоду, допоки вона не вдовольнятиме сповна інтереси сирійців та не відповідатиме можливостями міжнародної спільноти дієво їм допомогти», - підкреслив Керрі.

На його переконання, припинення бойових дій на території Сирії здатне повністю змінити напрям конфлікту. «Якщо ми зможемо досягти наших цілей та запровадити повне і тривале припинення вогню – то отримаємо змогу кардинальним чином змінити траєкторію конфлікту», - підсумував глава Держдепу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-