Порошенко: Росія - єдина країна, де утискають українську діаспору

Порошенко: Росія - єдина країна, де утискають українську діаспору

1071
Ukrinform
Українська діаспора має допомогти захистити права українців у Росії, бо вони там зазнають значного тиску з боку силових структур.

Про це у виступі під час зустрічі з представниками української діаспори у Національній опері України заявив Президент України Петро Порошенко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Все глобальне українство має докласти зусиль до захисту прав українців у Росії. Там українських громадян і українські громадські організації, попри те, що їхні члени є законослухняними і лояльними громадянами Російської Федерації, перебувають під значним тиском з боку силових структур", - сказав Порошенко.

За його словами, дуже показовим у цьому сенсі є приклад бібліотеки української літератури.

"Боюсь, що вони скоро спалять усі українські книжки, а бібліотекарів за їхньою "доброю" традицією зашлють на Сибір. Але головна проблема значно глибша: Росія - це єдина країна світу, де українцям вже майже офіційно відмовляють у праві на етнічну визначеність", - зазначив Порошенко.

Президент звернувся до української діаспори за підтримкою в протидії російській пропаганді у світі.

"Міграція стала не лише суворим випробуванням на міцність для Європейського Союзу загалом, але й внутрішнім викликом для різних країн. До влади прагнуть і можуть пройти сили, які більше прислухатимуться до Москви... За таких умов нам з вами слід як ніколи координувати зусилля, протидіяти російській пропаганді в усьому світі", - підкреслив Порошенко.

Він додав, що треба розширювати коло симпатиків та друзів, використовувати всі законні інструменти для того, щоб боротися за збереження і посилення санкцій проти Росії.   

"Оглянемося навколо нас, очевидно є стрімке зростання популярності євроскептичних, крайніх правих сил у низці країн ЄС. Вони ставлять під сумнів наріжні європейські цінності, без яких Європа не була б Європою. Частина цих ультра отримує фінансову допомогу з боку РФ - це інколи символічні, інколи - великі гроші, але цей факт дуже промовистий", - зазначив Глава держави.

Водночас, він додав, що багато визнаних фахівців вважають, що в міграційній кризі не обходилося без руки Москви, що Луб'янка, ще за радянських часів нашпигувала Близький Схід своєю агентурою.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-