Вінник підозрює, що для е-декларування доведеться писати нову програму

Вінник підозрює, що для е-декларування доведеться писати нову програму

1466
Ukrinform
Народний депутат Іван Вінник припускає, що Україні доведеться писати новий програмний продукт для Єдиного державного реєстру електронних декларацій.

Про це він заявив на прес-конференції в Укрінформі у п'ятницю.

"Чи зможе суб'єкт приватного права ТОВ "Міранда" разом з державними органами впродовж наступних 12 робочих днів, з яких декілька є святковими, зробити те, що вони не змогли зробити за дев'ять місяців (бо ТОВ "Міранда" підписала договір у грудні 2015 року)? Я особисто ставлю це під великий сумнів, але я не є фахівцем. Моя особиста думка - я не вірю, що 1 вересня держава отримає якісний програмний продукт", - сказав Вінник.

Він також зазначив, що хакерам знадобилося небагато часу для того, щоб зламати цей програмний продукт і заповнити декларацію від імені одного з членів НАЗК Руслана Рябошапки, скрін-шот якої було продемонстровано на прес-конференції.

"Проблема системи полягає в тому, що вона, я так розумію, приймає будь-які, навіть не сертифіковані та не атестовані Мін'юстом електронні ключі... У систему можна втрутитися несертифікованим електронним ключем, згенерованим  програмним забезпеченням, яке може купити будь-хто у відповідного розробника -  в Україні достатньо тих, у кого можна за відповідний гонорар купити програму і ввести будь-які дані", - каже нардеп.

У цьому контексті Вінник припустив, що "можливо, Україні доведеться писати новий програмний продукт".

"Впевнений, що у даному випадку держава знайде належне фінансування не тільки на програмні продукти, які треба написати належним чином, а й також на хардвер, усі сервери, на все необхідне для того, щоб належним чином зберігати та захистити цю інформацію і мати повний контроль над цим обладнанням", - вважає Вінник.

Як повідомляв Укрінформ, запуск системи е-декларування супроводжувався проблемами. 11 серпня Президент Порошенко заявив, що повноцінне електронне декларування доходів посадовців розпочнеться 15 серпня, і недосконалість закону чи програмного софт-забезпечення не можуть бути підставою для перенесення початку декларування. Але 12 серпня Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації відмовила в сертифікації комплексу збирання та обробки е-декларацій.

Наступного дня Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) зібралося на засідання, аби врегулювати ситуацію. Одразу це зробити не вдалося. Тоді ж голова НАЗК Наталія Корчак визнала, що на нинішньому етапі система є дуже уразливою до хакерських атак.

Попри всі проблеми опівночі 15 серпня сайт Національного агентства із запобігання корупції відкрив доступ до інтерфейсу електронного декларування.

17 серпня на робочій нараді у Президента з приводу запуску е-декларування було ухвалено рішення, що до 31 серпня 2016 року Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України (ДССЗЗІ) у співпраці з Програмою розвитку Організації Об'єднаних Націй в Україні (ПРООН) мусить доопрацювати перші три модулі програмного забезпечення Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Держспецзв'язку належить усунути недоліки, допущені компанією-розробником програмного забезпечення, і видати так само до 31 серпня Атестат  Єдиного державного реєстру декларацій.

Нацагентство з питань запобігання корупції на засіданні 18 серпня ухвалило рішення, згідно з яким суб'єкти декларування мають подавати свої електронні декларації з 1 вересня 2016 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>