Неатестоване е-декларування стає аргументом противників безвізу – ЄК

Неатестоване е-декларування стає аргументом противників безвізу – ЄК

1004
Ukrinform
Європейський Союз тисне на Україну у справі ефективнішої боротьби з корупцією, домагається, аби якнайшвидше почала діяти електронна система, бо  противники безвізового руху між Україною та ЄС отримують потрібний їм аргумент.

Як говорять Польському Радіо представники Європейської Комісії, Брюссель чекає на інформацію від українського уряду.

"Зараз противники безвізового руху (між Україною та ЄС) деяких євросоюзних країн отримують потрібний їм аргумент", - прокоментував один з чиновників Європейської Комісії.

Система електронного декларування доходів держпосадовців мала показати чи майно чиновників було придбано легально, чи викликає сумніви і чи немає питань щодо корупції. За подання фальшивих інформацій повинні були діяти суворі покарання. Як і планувалося, система електронного декларування доходів держпосадовців була готова до дії 15 серпня, але в останній момент урядове агентство відмовило у видачі атестату безпеки. Відсутність сертифікату означає, що система не може діяти на повну силу. Декларації, щоправда, можна складати, але без загрози санкцій, тобто існує можливість приховати інформацію.

Як відомо, Євросоюз із заявою і піддав критиці непорозуміння, яке виникло довкола системи, тим більше, що попередні оцінки експертів не викликали сумнівів і було визнано, що вона відповідає міжнародним стандартам.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>