У Меджлісі кажуть, що з початку року зникли 5 кримських татар

У Меджлісі кажуть, що з початку року зникли 5 кримських татар

Укрінформ
Кримськотатарський ресурсний центр (КРЦ) подав звіт про порушення прав і свобод в анексованому Криму за перше півріччя 2016-го. Їхній аналіз свідчить про те, що всі вони носять політичний характер.

Про це підкреслив Ескендер Барієв, член Меджлісу кримськотатарського народу, голова правління КРЦ, на презентації звіту в Українському кризовому медіа-центрі.

"Всі правопорушення у Криму, які здійснюються окупаційною владою, носять чисто політичний характер. Про це свідчить аналіз даних, зібраних з січня по липень 2016 року Кримськотатарським Ресурсним Центром", - відзначив Барієв. 

Відповідно до звіту, за півроку  зафіксували трьох жертв, п'ятьох зниклих безвісти. Загальна кількість незаконних дій окупаційної влади: допити - 112, обшуки - 91, арешти - 21, затримання - 102. Порушення прав на свободу пересування - 15, на свободу релігій і переконань - 20, на свободу мирних зібрань - 7, на свободу думок та свободу їхнього висловлення - 14. Порушення прав меншин і корінних народів - 25, на справедливий суд і належну правову допомогу - 67. Переведення ув'язнених за межі Криму, етапування - 11. Порушення права на найвищий досяжний рівень фізичного і психічного здоров'я - 6, земельних і майнових прав - 21. Незаконний перетин і порушення адміністративного кордону - 21.

Як підкреслив Барієв, динаміка зростання репресій у Криму пов'язана з активністю діяльності органів кримськотатарського національного руху, Меджлісу кримськотатарського народу, Всесвітнього конгресу кримських татар або з історичними датами, які традиційно відзначаються кримськими татарами та українцями у вигляді масових заходів.

"Наприклад, спостерігалося різке зростання репресій у квітні та травні - як реакція у відповідь на проведення засідань виконавчого комітету Всесвітнього конгресу кримських татар, який проходив у Литві. Саме тоді було прийнято рішення про заборону Меджлісу кримськотатарського народу. І відповідно до дат - Дня депортації та дня народження Тараса Шевченка. Ще один пік - середина лютого, День опору - день боротьби за свої права, за цілісність нашої країни. Мета цих репресій - залякування людей і недопущення проведення масових публічних акцій", - сказав Барієв.  

Він відзначив: РФ на міжнародному рівні заявляє про те, що в Криму немає ніяких політичних процесів, що смерті - побутові, що ісламісти - терористи, що влада в Криму бореться з тероризмом і екстремізмом. Насправді звіт чітко демонструє реакцію окупаційної влади на активну діяльність громадян України, які мешкають в Криму, та інституцій кримськотатарського національного руху.

"Ми бачимо чітку картину. Це ще раз доводить, що всі репресії, які проводяться у Криму, мають суто політичний характер", - вкотре підкреслив Барієв.

Він уточнив, що звіт базується на інформації, що надходить від активістів у Криму, публікацій правозахисних організацій та журналістів, які працюють на півострові, при цьому всі дані максимально перевіряються повторно.

"Коли відбуваються кричущі випадки - люди зникають безвісти або їх викрадають, заарештовують, затримують - ми прагнемо відразу і голосно заявляти про правопорушення, оскільки, чим раніше ми заявимо про це, тим більше шансів у людей залишитися живими або уникнути тортур. І ми завжди голосно заявлятимемо про будь-яке правопорушення в Криму", - заявив член Меджлісу.   

Він поінформував, що аналіз буде опублікований і розміщений на сайті КРЦ  російською і англійською мовами, а також  спрямований міжнародним правозахисним організаціям. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-