У НАБУ розповіли про обшук Генпрокуратури

У НАБУ розповіли про обшук Генпрокуратури

Укрінформ
Слідчо-оперативна група Генеральної прокуратури України, яка прибула до Національного антикорупційного бюро з наміром провести обшук, нічого не вилучила.

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

"Станом на 14:00 5 серпня дій, спрямованих на вилучення документів чи обшук у кабінетах співробітників або інших приміщеннях Бюро, з боку працівників ГПУ не вчинялося", - йдеться у повідомленні.

Як поінформували в прес-службі,  5 серпня до будівлі Національного антикорупційного бюро, що по вул. В. Сурикова, 3, м. Київ, прибула слідчо-оперативна група Генеральної прокуратури України з наміром провести обшук. Групу очолює начальник управління ГПУ з розслідування кримінальних проваджень у сферах державної служби та власності Дмитро Сус. На підтвердження законності своїх дій співробітники ГПУ пред'явили ухвалу суду. В якості підстави для обшуку в ухвалі було вказано розслідування кримінального провадження від 22 квітня  за фактом здійснення незаконного прослуховування співробітниками НАБУ телефонних розмов фігурантів одного з кримінальних проваджень, яке розслідує Бюро.

Представникам ГПУ було пред’явлено документи, які підтверджують законність дій НАБУ, та роз’яснено, що згідно з чинним законодавством НАБУ не має повноважень для здійснення  автономного прослуховування і користується потужностями СБУ, відтак факти, наведені як підстави для обшуку,  як і відомості, внесені до ЄРДР в рамках даного провадження, не відповідають дійсності.

"Показово, що дане провадження було розпочато у квітні, одразу після того, як НАБУ ініціювало активне обговорення в публічній площині питання про надання Бюро прав для автономного прослуховування. Три місяці справа «пролежала на полиці», і тепер, коли відповідний законопроект підготовлено, погоджено та винесено на розгляд Верховної Ради, слідчі прийшли до Національного бюро з обшуком. І ще один цікавий момент – стаття, за якою кваліфіковане дане кримінальне провадження, не відноситься до компетенції підрозділу, очолюваного паном Сусом», - зауважив Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник.

У НАБУ уточнили, що на час проведення обшуку з метою уникнення можливих провокацій для забезпечення правопорядку в будівлі було задіяно групу спецназу НАБУ. 

"Інформація, розповсюджена в деяких ЗМІ, що на території НАБУ нібито перебуває спецпідрозділ СБУ «Альфа», не відповідає дійсності", - зазначили у прес-службі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-