Справа Майдану: у суді

Справа Майдану: у суді "ламають списи" навколо даних експертиз

Укрінформ
У Святошинському районному суді міста Київ розпочалося судове засідання у справі п'яти колишніх бійців спецпідрозділу "Беркут", підозрюваних у масових вбивствах активістів Майдану 20 лютого 2014 року. 

В залі суду допитують 13 експертів, які досліджували кулі та гільзи, що проходять у справі як речові докази.

Судове засідання у вівторок відкрив головуючий у колегії суддя Сергій Дячук, повідомляє кореспондент Укрінформу.

В залі суду присутні підозрювані, їх адвокати, прокурори, представники потерпілих, а також 7 експертів, 6 експертів відсутні з поважних причин, про що суду повідомили представники прокуратури.

«Суд переходить до допиту експертів», - сказав Дячук.

За словами судді, допит експертів розпочинає сторона обвинувачення, оскільки вона була ініціатором проведення експертиз.

Перед цим адвокати виступили з клопотанням, у якому просили суд надати можливість усім сторонам процесу оглянути предмети дослідження (кулі, гільзи). Крім цього, сторона захисту просила суд допитати експертів кожного окремо, а тільки після цього вже провести одночасний допит усіх експертів разом.

Прокурори заперечили щодо дослідження речових доказів у залі суду. Вони пояснили, що кулі та гільзи, зібрані на місці скоєння злочину, перебувають в ДНДЕКЦ МВС України (Державний науково-дослідний експертно-криміналістичний центр), де досі проводиться їх дослідження. Раніше в судовому процесі були виявлені неузгодженості у висновках експертиз.

Суддя Дячук задовольнив клопотання адвокатів частково, лише в частині одночасного допиту всіх експертів.

Як повідомлялося, суд 17 травня розпочав розгляд по суті справи проти п'ятьох колишніх беркутівців: Павла Аброськіна, Сергія Зінченка, Олександра Маринченка, Сергія Тамтури та Олега Янішевського. Їх обвинувачують у розстрілі активістів Майдану на вулиці Інститутській у Києві в лютому 2014 року. П'ятьом колишнім беркутівцям інкримінують перевищення службових повноважень, незаконне поводження зі зброєю, умисне вбивство та завдання тілесних ушкоджень активістам Майдану.

Колишні бійці спецпідрозділу "Беркут", яких звинувачують в убивствах на Майдані, не визнають власної вини за жодним з пунктів.

Усього, як пояснив прокурор Генеральної прокуратури України Яніс Сімонов, вдалося ідентифікувати 25 правоохоронців, які стріляли на Інститутській, з них 20 перебувають у розшуку.

Колишні беркутівці Зінченко та Аброськін перебувають під арештом із березня-квітня 2014 року. Їх обвинувачують у вбивстві 39 майданівців 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у Києві. У січні 2015 року Генпрокуратура передала обвинувальний акт до суду, сторона обвинувачення вимагає Зінченкові та Аброськіну найвищої кари - довічного позбавлення волі.

У вересні 2014 року колишній командир роти "Беркут" Дмитро Садовник, якого також підозрюють у розстрілі 39 майданівців, утік із-під домашнього арешту, його оголосили в розшук.

У лютому 2016 року суд об'єднав кримінальні провадження щодо колишніх працівників спецпідрозділу "Беркут" Олександра Маринченка, Сергія Тамтури, Олега Янішевського, обвинувачуваних у розстрілі 48 активістів Євромайдану, з провадженням щодо Зінченка і Аброськіна.

За даними Генпрокуратури, всього під час Євромайдану постраждали 2,5 тисячі людей, 104 з них загинули. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати Небесною сотнею. За даними Міністерства внутрішніх справ, із 18 лютого по 2 березня 2014 року під час виконання службових обов'язків у центрі Києва загинули також 17 силовиків. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-