Турчинов розповів, яку зброю випробовує Росія на Донбасі

Турчинов розповів, яку зброю випробовує Росія на Донбасі

2810
Ukrinform
Російські окупаційні війська на сході України не лише збільшили кількість та інтенсивність обстрілів з використанням важкого озброєння, забороненого Мінськими угодами, а й проводять системне випробування нових зразків зброї та військової техніки.

Про це заявив секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олександр Турчинов, йдеться на сайті РНБО.

"Так, у липні зафіксовано застосування проти наших військових нових російських мінометних комплексів КМ-8 "Грань" з керованими 120-мм мінами та переносними засобами автоматизованого управління вогнем "Малахіт", - сказав він, додавши, що комплексами керують виключно кадрові військові Збройних сил РФ.

За словами Турчинова, мінометний комплекс КМ-8 "Грань" призначено для знищення та ураження одиночних та групових цілей, броньованих об'єктів та фортифікаційних споруд з перших пострілів без додаткової пристрілки.

"Комплекс використовує 120 мм керовану міну (довжина 1200 мм, вага - 27 кг), яка обладнана лазерною головкою самонаведення", - зазначив він, пояснивши, що комплекс засобів автоматизованого управління вогнем "Малахіт" (обладнано лазерним далекоміром-цільовказником та прицілом тепловізійного типу) "дозволяє вести точний вогонь в складних умовах пересічної місцевості".

Окрім того, як наголосив секретар РНБО, відбувається бойове застосування нового БПЛА "Инспектор-601" (призначеного для виконання ударних, розвідувальних та спеціальних завдань), комплексу РЕБ "Шиповник-Аэро" та багатофункціонального комплексу РЕБ "Ртуть-БМ", а також приладів лазерної локації і лазерних приладів оптико-електронної протидії останнього покоління.

"Також було встановлено використання російськими окупаційними військами боєприпасів із посиленими бойовими характеристиками, заборонених міжнародними конвенціями", - сказав Турчинов, додавши, що мова йде про гаубичні снаряди 122 мм ЗШ2 "Лепесток-2" зі стрілоподібними вражаючими елементами (зона враження живої сили – 500 м) тощо.

"Все це відбувається в умовах значного збільшення інтенсивності обстрілів на тлі демонстративного порушення Мінських угод з боку російських військових", - зазначив секретар РНБО, наголосивши, що для адекватної відповіді ворогу "ми повинні забезпечити наші збройні сили не менш ефективною і сучасною зброєю та технікою".

"Водночас фінансування Державного оборонного замовлення продовжує залишатись заблокованим у зв'язку з тим, що ВРУ так і не прийняла рішення щодо наповнення спецфонду, з якого фінансується ДОЗ, та пішла на канікули, залишивши заарештовані в українських банках мільярди оточення Януковича поза бюджетом" – резюмував секретар РНБО.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>