Країни Східного партнерства шукають відповідь на гібридні загрози - Клімкін

Країни Східного партнерства шукають відповідь на гібридні загрози - Клімкін

1005
Ukrinform
Країни ініціативи ЄС "Східне партнерство" мають багато спільних інтересів, зокрема, в сфері економіки, вони мають різні цілі у зовнішній політиці, але всі держави зацікавлені у вирішенні безпекових питань, які для частини з них пов'язані із гібридними загрозами з боку Російської Федерації.

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін під час прес-конференції за підсумками VII неформального міністерського діалогу в рамках програми Східного партнерства, який відбувся в понеділок у Києві.

"Східне партнерство має бути ефективним набором інструментів для кожної із держав-членів. Ми говорили про необхідність диференціації, адже всі держави мають різні зовнішньополітичні цілі та пріоритети, три з них просуваються до інтеграції з ЄС. Другий аспект стосувався безпекових питань. Ми обговорювали, як сторони можуть відповісти на безпекові виклики, в першу чергу, пов'язані із викликами внаслідок гібридної війни з боку Росії", - зауважив український міністр.

Він наголосив, що шість країн "Східного партнерства" поєднують ринок ємністю близько 70 мільйонів потенційних користувачів, які можуть діяти відповідно до європейських правил гри на користь своїм державам.

"Лібералізація візового режиму має надати абсолютно нові можливості для контактів між людьми. Я сподіваюся, що вже скоро Україна і наші грузинські друзі зможуть їздити до Європи без віз", - зауважив Клімкін.

Він наголосив, що сторони висловили зацікавленість розвивати різносторонні контакти у гуманітарній сфері, в сфері освіти, але також зробили акцент на тісніші зв'язки у сферах енергетики, транспорту, фінансових послуг, зменшення послуг на телефонний зв'язок та інтернет, розвитку транспортної інфраструктури тощо.

"Мені сподобалась сьогоднішня дискусія, ми продовжимо їх в двосторонньому форматі", - сказав Клімкін.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-