НАБУ оприлюднило схему розкрадання коштів з Укргазвидобування

НАБУ оприлюднило схему розкрадання коштів з Укргазвидобування

852
Ukrinform
Товарні біржі, які встановлювали занижені ціни на газ, були залучені у якості посередників у розкраданні коштів під час видобування та продажу газу за договорами спільної діяльності з ПАТ "Укргазвидобування".

Про це повідомляється у детальній схемі вимивання грошей, оприлюдненій на сайті Національного антикорупційного бюро України.

"В процесі досудового розслідування встановлено, що протягом січня 2013 – січня 2016 років «Укргазвидобування» укладало низку договорів про спільну діяльність з приватними підприємствами. У рамках спільної діяльності до процесу були залучені посередники – товарні біржі, які встановлювали занижені ціни на газ. Наприклад, у той час, як ринкова вартість газу становила 7057,51 грн. за тис. м. куб., біржі реалізовували природний газ за ціною 2640 грн. за  тис. м. куб. на користь певних суб’єктів господарської діяльності", - зазначили у відомстві.

Після цього переможці біржових торгів реалізовували природний газ суб’єктам реального сектору економіки, але вже за ціною 6900 грн. за тис. м. куб. Різниця між вартістю газу для посередника і ціною, за якою газ купували підприємства реального сектору економіки, перераховувалася на рахунки приватних осіб через фіктивні фірми. Робилося це переважно готівкою.

Слідством встановлено, що весь ланцюжок посередників, починаючи від учасників договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування», закінчуючи переможцями торгів, які реалізовували газ кінцевим споживачам, був підконтрольним народному депутату України Олександру Онищенку.

За попередніми даними в результаті викритої газової схеми державі було завдано збитків на рівні 3 млрд грн. З яких 1,6 млрд. – це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками та виведені через фіктивні підприємства, а 1,3 млрд. грн – це несплачена сума ренти за користування надрами.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-