Порошенко підписав закон про спрощену реєстрацію ліків

Порошенко підписав закон про спрощену реєстрацію ліків

703
Ukrinform
Президент Петро Порошенко підписав Закон "Про внесення змін до статті 9 Закону України "Про лікарські засоби" щодо спрощення державної реєстрації лікарських засобів.

Про це повідомляє прес-служба Глави держави.

"Це непересічна подія, до якої країна йшла довгі роки, адже весь час окремі представники влади, бізнесу та монополісти ринку медичних препаратів намагалися вибудувати ті чи інші бар'єри", - підкреслив Порошенко під час зустрічі з представниками громадськості та активістами, які долучилися до розробки змін до Закону "Про лікарські засоби".

Глава держави наголосив, що з набуттям чинності закону держава та суспільство матимуть одразу кілька позитивних результатів: за рахунок підвищення конкуренції на внутрішньому ринку лікарських засобів підвищиться їх якість, і пацієнти нарешті зможуть обирати оптимальне співвідношення ціни та якості, завдяки спрощенню доступу медпрепаратів припиняється корупція у цьому напрямку і як результат - очікується прихід провідних фармакологічних компаній в Україну, які раніше відмовлялися працювати в нашій державі через небажання платити хабарі.

Ще одним важливим моментом Президент назвав підвищення іміджу України у світі.

"Ми з країни третього світу в частині фармакології переходимо на зрозумілу позицію для всіх наших партнерів. Це є дуже гарний і ефективний спосіб імплементації Угоди про асоціацію і виконання наших твердих обіцянок щодо її реалізації", -  підкреслив Порошенко.

Глава держави акцентував, що ухвалення закону є лише першим кроком до запуску системного реформування всієї сфери охорони здоров'я.

"Попереду в нас ще величезна робота, і я закликаю до спільних скоординованих і узгоджених дій", - зазначив Порошенко, вітаючи волонтерів і всіх українців з такими необхідними і важливими змінами.

Президент доручив в.о. міністра охорони здоров’я Віктору Шафранському підготувати необхідні для імплементації закону підзаконні акти до розгляду вже на найближчому засіданні уряду.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-