Меркель наполягає: "Запобіжник" – обов'язкова умова безвізу

Меркель наполягає: "Запобіжник" – обов'язкова умова безвізу

10149
Ukrinform
Канцлер ФРН Ангела Меркель похвалила Грузію і Україну за повне виконання усіх умов для візової лібералізації з Євросоюзом, проте дала зрозуміти, що спочатку Брюсселю необхідно все ж схвалити механізм призупинення безвізового режиму у разі виникнення небажаного розвитку подій.

Про це глава німецького уряду заявила в Берліні на прес-конференції з грузинським колегою Георгієм Квірікашвілі, повідомляє кореспондент Укрінформу у ФРН.

"Питання механізму тимчасового припинення - ключовий момент наразі", - сказала Меркель.

Німецький канцлер вважає, що Європі потрібний цей механізм тимчасового припинення для можливості реагувати на позаштатні ситуації.

"Це не прив'язано до якоїсь країни, а пов'язано з досвідом ЄС щодо візової лібералізації з Сербією... Ми не хочемо повторення ситуації, як це було з Сербією", - пояснила вона. 

Меркель нагадала, що це була німецько-французька пропозиція про прийняття такого механізму як умови надання безвізового режиму "для того, щоб зробити його ефективнішим". При цьому канцлер запевнила, що Берлін "не проти рішення" Європейської комісії, яка чітко заявила, що і Україна, і Грузія виконали свої зобов'язання.

Глава уряду підкреслила, що Німеччина виступає "за дуже швидкі кроки в процесі ухвалення рішення" - розгляд у Раді Європи і в Європарламенті: "Йдеться не про занадто тривалий час. Ми намагатимемося, щоб рішення було прийняте якнайшвидше", - сказала Меркель.

У 2009-2010 роках після скасування візового режиму з ЄС для Сербії, Македонії, Чорногорії, Албанії, Боснії і Герцеговини, за даними дослідницького центру European Stability Initiative, кількість запитів на отримання притулку від вихідців з цих країн збільшилася з 9 тис. до 25-33 тис. за рік.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-