Геращенко: Прямих переговорів з терористами бути не може

Геращенко: Прямих переговорів з терористами бути не може

Укрінформ
В Мінських угодах немає таких абревіатур, як "ДНР" і "ЛНР", там є окремі райони Донецької і Луганської областей, тому ніяких прямих переговорів з терористами не може бути.

Про це заявила у Фейсбуці перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко після зустрічі з представниками регіональної влади в Інституті підвищення кваліфікації.

"Говорили і про децентралізацію, і про судову реформу, і про безвізовий режим, але найбільше – про ситуацію на Донбасі і Мінські угоди. Перше: Мінські угоди не ідеальні, але вони визнані світом, як дорожня карта мирного врегулювання конфлікту. Друге: тільки Мінські угоди чітко визначають дію санкції проти РФ. Третє: санкції дуже боляче б’ють по Москві і російській економіці", – зазначила вона.

За словами Геращенко, Росія прагне скасування санкцій і робить все для цього: "Мінські угоди не виконуються РФ і бойовиками, щодня порушуються. Тому ці порушення мають фіксуватися, а санкції (попри всі спроби Кремля через своїх європейських лобістів їх зняти) мають тривати до повного виконання Мінських угод і повернення контролю за україно-російським кордоном".

Згідно з домовленостями, додала вона, саме від РФ вимагають виконання безпекових і гуманітарноихкомпонентів, по суті, "дипломатичною мовою фіксуючи, що РФ - ніякий не посередник, а учасник".

"В Мінських угодах немає таких абревіатур, як "ДНР" і "ЛНР", там є окремі райони Донецької і Луганської областей, тому ніяких прямих переговорів з терористами не може бути. Київ готовий до діалогу з Донбасом, але з легітимно обраною владою, яка має бути обрана за українським законодавством і вибори мають пройти за стандартами ОБСЄ", - наголосила політик.

"Ми готові до компромісу в питанні звільнення заручників і з цього питання говоримо з усіма. Але ключ від в’язниць із заручниками лежить у Кремлі… І тому світ має тиснути на Кремль з вимогою звільнити всіх: і в російських тюрмах, і на окупованих територіях. Я не розумію ті політичні сили, що планомірно дискредитують мінський процес, бо нехай вони скажуть, що для України і проти країни агресора зробили вони", - резюмувала Геращенко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-