Огризко розповів про страхи ЄС через надання Україні "безвізу" - 07.06.2016 09:18 — Новини Укрінформ
Огризко розповів про страхи ЄС через надання Україні "безвізу"

Огризко розповів про страхи ЄС через надання Україні "безвізу"

7074
Ukrinform
Україна в питанні надання безвізового режиму з країнами-членами ЄС повинна виходити з того, що вже досягнуті політичні рішення, які не можуть бути змінені.

Українська сторона повинна показувати європейцям, що свої зобов’язання треба виконувати, заявив в коментарі телеканалу "24" екс-міністр закордонних справ Володимир Огризко.

"Є речі, які вже очевидні. Україна перед ЄС свої зобов’язання виконала. Єврокомісія це визнала. Тепер, власне, питання переходить у рутинну бюрократичну площину. Чи це означає, що все відбудеться надто просто і надто швидко? Боюсь, що ні. Дай бюрократу можливість. Він будь-яке рішення реалізовувати стільки, скільки він захоче", - зазначив він.

У той же час, за словами Огризка, в ЄС дійсно є певні страхи щодо надання Україні безвізового режиму.

"Що наразі справді заважає швидкому вирішенню? Страхи, пов’язані з теперішньої міграційною кризою, яка заполонила Європу. У зв’язку з цим, особливо міністри внутрішніх справ, побоюються, що безвізовий режим для українців, зокрема, означатиме, що 40 млн людей раптом приїдуть до ЄС. Це, безумовно, явне перебільшення. Нічого подібного не відбудеться. Ті українці, які хотіли поїхати на роботу в країни-члени ЄС, вже давно там працюють", - наголосив екс-міністр.

Крім того, зазначив Огризко, в ЄС дехто побоюється злочинних угрупувань, які, на жаль, мають місце в Грузії. Є кілька випадків, коли такі ОЗГ орудували в ЄС, що викликає там стурбованість.

"Але попри все це правда на нашому боці. У разі, якщо з боку ЄС робитимуться спроби моделювати безвізовий режим якимись додатками, як зараз модно казати, правилами про призупинення безвізового режиму, то тоді, думаю, українська сторона повинна діяти абсолютно адекватно, дзеркально", – переконаний екс-глава МЗС.

Тому, вважає дипломат, у разі, якщо цей процес затягуватиметься, то Україна має діяти відповідним чином відносно тих країн, які таку ініціативу проявлятимуть. Дипломатії зараз потрібно зосередитися на цих країнах, щоб донести інформацію про те, що ми не можемо дивитися на це просто так.

"Європейці вже давно забули про черги перед посольствами, а українці продовжують у них стояти, принижуючись, збираючи нікому не потрібні документи, платити за послуги. Ми повинні вимагати виконання того, що пообіцяли в ЄС", - підкреслив Огризко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>