Децентралізація призупинена через зовнішні обставини - Парубій

Децентралізація призупинена через зовнішні обставини - Парубій

Укрінформ
Реформа децентралізації влади наразі фактично призупинена через незалежні від України зовнішні обставини – зрив Росією Мінських домовленостей та, відповідно, неможливість реалізації особливостей здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської області.

Про це заявив в ефірі програми "Свобода слова" на ICTV спікер Верховної Ради Андрій Парубій, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Це правда, що ми стали заручниками зовнішніх обставин щодо внутрішнього реформування. І, за великим рахунком, ми призупинили реформу децентралізації, яка для України необхідна не менше, ніж реформа судоустрою... Ситуація, яка не залежить від України, гальмує реформування самої України", - заявив він.

Спікер пояснив, що в законопроекті щодо децентралізації міститься пункт про особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської області, який, однак, наразі не може бути втілений через невиконання Мінських домовленостей Росією та її маріонетками на Донбасі. Щоденні обстріли сил АТО та втрати українських воїнів не дозволяють просуватися далі в імплементації інших пунктів мирних угод.

"Фактично українська глобальна реформа стала заручником волі Путіна. Якби було можливо юридично, то для нас було б ідеально той пункт (про особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської області – ред.) виокремити, прийняти зміни по децентралізації. А той пункт мав би чекати свого часу, коли ми спільно з усім вільним світом змусимо Путіна виконати хоча б перший пункт Мінських угод", - заявив Парубій.

Між тим, додав спікер Верховної Ради, існує юридична колізія - "між першим і другим читанням змін до Конституції не можна вносити зміни в текст, по якому вже був вердикт Конституційного суду України".

Голова Парламенту зазначив, що наразі дав доручення юристам дослідити шляхи виходу з цієї колізії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-