У ЄС сподіваються, що судова реформа в Україні - це тільки початок

У ЄС сподіваються, що судова реформа в Україні - це тільки початок

1116
Ukrinform
Євросоюз позитивно відреагував на ухвалення змін до Конституції України у частині проведення судової реформи.

Про це йдеться у спільній заяві високого представника ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Федеріки Могеріні та єврокомісара з європейської політики сусідства та переговорів про розширення Йоганнеса Гана, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

«Ухвалення у заключному читанні конституційних змін, пов’язаних із судовою системою, Верховною Радою України є вагомим кроком на шляху зміцнення судочинства, що поліпшує його ефективність, незалежність, неупередженість, а також сприяє боротьбі з корупцією», - наголошується у заяві.

У ЄС очікують на подальшу імплементацію реформи судової системи, що забезпечило сьогоднішнє голосування.

«У цьому зв’язку ЄС залишається відданим у підтримці українського керівництва задля швидкого отримання конкретних результатів», - заявили Могеріні і Ган.

У ЄС також висловили сподівання, що це голосування надасть поштовх до ухвалення інших конституційних змін у частині децентралізації та проведенні інших важливих реформ.

Як повідомляв Укрінформ, у четвер Верховні Рада України ухвалила запропонований Президентом проект закону № 3524 "Про внесення змін до Конституції України щодо правосуддя".

Законопроект спрямований на забезпечення незалежності судової влади, підвищення вимог та професійних стандартів до суддівського корпусу, обмеження імунітету суддів до функціонального, оптимізацію системи судоустрою, забезпечення інституційної спроможності прокуратури, адвокатури та системи виконання судових рішень, а також на забезпечення безперервної та ефективної роботи органів судової влади на перехідний період

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-