Президент каже, що понад 40% суддів завалили атестацію

Президент каже, що понад 40% суддів завалили атестацію

1031
Ukrinform
Велика кількість суддів не підтверджує свою відповідність обійманій посаді, оскільки більше 40% з них не пройшли Вищу кваліфікаційну комісію.

Про це Президент України Петро Порошенко заявив під час свого виступу у парламенті, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Розпочата процедура кваліфікаційного оцінювання демонструє, що досить значна кількість суддів не підтверджує свою відповідність займаній посаді. Уже сьогодні є статистика, коли більше 40% суддів просто не проходять Вищу кваліфікаційну комісію і навіть не виносяться на розгляд. Судді, які мають вілли, яхти, дорогі машини, спокійно йшли і проходили. Але внаслідок наших рішучих дій ми зупинили цей процес. Більше того - сьогодні левова частина справ Національного антикорупційного бюро, левова частина затримань стосується саме нечистих на руку суддів", - сказав він.

Порошенко підкреслив, що зміни до Конституції забезпечать, аби у судовій системі залишалися лише достойні судді, а на решту посад були обрані нові фахівці за відкритими конкурсами.

Глава держави також зауважив: дуже важливо, що пропонується створити новий Верховний суд.

"І судді до нього будуть набрані за конкурсом, у якому зможуть взяти участь і судді, і науковці, і адвокати, і фахівці у галузі права. Наголошую, що ми максимально деполітизуємо не лише процес призначення, але й переведення і звільнення суддів, передаючи такі функції Вищій раді правосуддя", - наголосив Президент.

Він також констатував, що проект закону про судоустрій та статус суддів увібрав у себе найкращі ідеї та найкращі світові практики, а також врахував той непростий досвід, який був накопичений в Україні протягом останніх 25 років.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-