Делегація ООН перервала місію в Україні через СБУ

Делегація ООН перервала місію в Україні через СБУ

4886
Ukrinform
Підкомітет ООН з попередження катувань призупинив свій візит до України, отримавши від СБУ відмову на відвідування деяких закладів обмеження волі у різних регіонах країни.

Про це йдеться у заяві керівника делегації Малькольма Еванса.

За його словами, СБУ не дозволила делегатам навідатися до тих закладів обмеження волі, щодо яких ООН мала підозру про вчинення у них тортур.

«Відмова у доступі є порушенням зобов’язань України як держави-учасниці Факультативного протоколу до Конвенції проти катувань. Ми не мали змоги відвідати деякі місця, щодо яких отримували численні та серйозні звинувачення про затримання, тортури та неналежне утримання», - сказав Еванс.

Він заявив, що через обмеження СБУ делегація не мала змоги сповна виконати свій мандат, тому ухвалила рішення перервати візит, який розпочався 19 травня і мав тривати до 26-го.

Зазначимо, що згідно із Факультативним протоколом, делегація підкомітету ООН уповноважена відвідувати держави-члени та може без попередження навідуватися до будь-яких місць позбавлення волі. «Нинішній випадок став лише другим в історії підкомітету, коли візит довелося перервати. Таке трапляється, якщо держава-член не виконує сповна взяті на себе згідно з Факультативним протоколом зобов’язання», - наголосили в підкомітеті ООН.

Члени делегації закликали Україну все ж дотриматися свого слова та сприяти членам делегації у їхній роботі. «Ми також сподіваємося, що уряд України в найближчому майбутньому розпочне конструктивний діалог із нами з метою повернення делегації до виконання її роботи. Співпрацюючи з нами, Україна зможе створити ефективні запобіжники проти ризику застосування тортур та неналежного утримання у місцях позбавлення волі», - наголосив Малькольм.

У заяві пояснюється, що метою візиту делегації підкомітету ООН стала оцінка прогресу у втіленні рекомендацій, зроблених за результатами попереднього візиту у 2011 році.

Додамо, що до чинної делегації входять чотири особи: громадяни Великої Британії, Естонії, Філіппін та Молдови.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-