Порошенко закликав голову ПАРЄ бути непохитним щодо Росії

Порошенко закликав голову ПАРЄ бути непохитним щодо Росії

1844
Ukrinform
Репресії окупаційної влади Криму проти кримськотатарського та українського населення не можуть залишитися поза увагою Ради Європи.

Про це йшлося на зустрічі Президента України Петра Порошенка з головою ПАРЄ Педро Аграмунтом, який перебуває у Києві з офіційним візитом, повідомляє прес-служба глави держави.

"Ми не спостерігаємо жодного прогресу з боку Росії в реалізації вимог Парламентської асамблеї Ради Європи, що, вочевидь, залишається головною передумовою відновлення прав російської делегації в ПАРЄ, призупинених у відповідь на серйозні порушення Росією своїх зобов’язань у рамках Ради Європи", - наголосив Порошенко.

Він закликав голову Парламентської асамблеї РЄ і надалі дотримуватися у цьому питанні непохитної позиції.

Глава держави також приділив окрему увагу справі повернення в Україну у якомога стисліші терміни незаконно утримуваних і засуджених у Росії громадян нашої країни, передусім Надії Савченко. Він висловив сподівання, що невдовзі в Україну повернуться також Юрій Солошенко та Геннадій Афанасьєв. Президент подякував голові ПАРЄ за підтримку і послідовну позицію Парламентської асамблеї у вирішенні цих проблем.

"ПАРЄ і я особисто уважно стежимо за ситуацією навколо нашої колеги Надії Савченко, і я дуже сподіваюсь, що дуже скоро буду мати можливість привітати її", - у свою чергу, зазначив Аграмунт.

Співрозмовники засудили прийняте російською окупаційною владою рішення щодо заборони Меджлісу кримськотатарського народу. Глава держави наголосив, що "нова хвиля безпрецедентних репресій окупаційної влади Криму, спрямованих проти кримськотатарського та українського населення півострова, не може залишитися поза увагою Ради Європи".

Сторони обговорили стан і перспективи проведення в Україні важливих внутрішньополітичних, економічних та соціальних реформ. Голова ПАРЄ привітав призначення нового Генерального прокурора України та висловив всебічну підтримку політиці реформ керівництва країни, включно з антикорупційними заходами, ефективною децентралізацією та судовою реформою на основі відповідних конституційних змін.

Аграмунт підтвердив готовність Ради Європи й надалі допомагати Україні у розбудові потужної демократичної держави та проведенні необхідних внутрішніх перетворень.

Фото прес-служби Президента України

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-