Екс-глава Пентагону пояснив, чому США не дали Україні летальну зброю

Екс-глава Пентагону пояснив, чому США не дали Україні летальну зброю

Укрінформ
Адміністрація президента США Барака Обами вирішила не передавати Україні летальне озброєння, бо українська військова інфраструктура не пристосована до взаємодії із західними зразками.

Про це колишній міністр оборони США Чак Хейгл сказав на зустрічі в Atlantic Council.

«Якби ми почали надавати сучасні системи озброєння українцям, в першу чергу, вони просто не змогли б ними скористатися, по-друге, це призвело б до ескалації насильства... А потім постає питання: чи готові ми воювати проти Росії за Україну?» - сказав Хейгл.

Віце-президент Atlantic Council Деймон Вілсон, який також брав участь у дискусії, заперечив, наголосивши, що на Заході не варто думати, що «все, що ми робимо, провокує».

«Ми перебуваємо в такій ситуації через дії Путіна на Сході, і наша мета полягає в тому, щоб займати правильну позицію, як психологічно, так і у військовому відношенні, щоб забезпечити стримування ... і водночас не потрапити в ситуацію необхідності йти на війну проти Росії», - наголосив Вілсон.

На його переконання, ситуації, коли Заходу важко визначитися з тим, як правильно діяти, дуже небезпечні, оскільки завдяки цьому російський президент шукає слабкі місця у стратегії. На думку Вілсона, замість того, щоб зосередитися лише на постачанні зброї Україні, основну увагу слід приділити більш широкому питанню про те, як побудувати "дугу стабільності" на сході Європи.

«Те, що росіяни зробили, по суті, майже поклало край режиму контролю над озброєннями", - зазначив Вілсон.

Як відомо, раніше Хейгл заявляв, що США могли б пришвидшити постачання нелетальної зброї Україні.

Фото: http://politrussia.com/

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-